akcija2024 568px

siaurietiskas ejimas
Nuotr. Vienas iš sveikatingumo savaitės renginių, kurį organizavo Visuomenės sveikatos biuras, šiaurietiškas ėjimas.


Minint Pasaulinę sveikatos dieną visą praėjusią savaitę Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavo su sveikatinimu susijusius renginius, į kuriuos buvo kviečiami visi rajono gyventojai.
 
Pirmadienį visuomenės sveikatos specialistės laukė žmonių, norinčių, kad būtų įvertintas jų fizinis pajėgumas, tačiau, kaip apgailestavo Indrė Biemolt, neapsilankė nė vienas žmogus. Džiugu, jog gan didelio susidomėjimo sulaukė galimybė Visuomenės sveikatos biure atlikti kūno kompozicijos analizę ir sužinoti savo biologinį amžių, svorį, kūno masės indeksą, raumenų ir kaulų masę, procentinę kūno skysčių ir riebalų išraišką bei pilvo riebalų lygį ir dienos kalorijų normą. Analizės atlikti atvyko įvairaus amžiaus žmonės, daugiausiai besirūpinantys savo sveikata bei sportuojantys. I. Biemolt pasidžiaugė, jog visų apsilankiusiųjų rezultatai buvo geri, gal tik vieno kito biologinis amžius buvo didesnis nei yra iš tikrųjų. Antradienį visuomenės sveikatos specialistė Vilma Grumčiuvienė vedė šiaurietiško ėjimo užsiėmimą.

Kadangi šių metų Pasaulinės sveikatos dienos tema – depresija, balandžio 5 d. Šakių rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biure vyko paskaita „Depresija ir emocijų slopinimo pasekmės“. Paskaitą skaitė psichologė Zita Skaisgirienė. Paskaitos metu buvo pasakojama apie neigiamų minčių padarinius, kodėl svarbu atsikratyti nemalonių emocijų ir kokios yra prevencinės priemonės nuo emocinės raidos sutrikimo.

Psichologė teigė, kad bene svarbiausia depresijos prevencija – tai nuo kūdikystės palaikomasis atsakomasis ryšys su artimuoju (ypač motina). Didžiausias vaidmuo tenka tėvams: kaip jie bendraus su vaiku, kokias emocijas jam rodys – tai ir lems jo ateitį, emocinę raidą tolesniame gyvenime. Paskaitos pabaigoje psichologė pateikė anketas, kurias užpildžius buvo galima numatyti, ar žmonėms reikalinga konsultacija dėl depresijos galimo vystymosi, ar ne.

Pasaulinė sveikatos diena yra švenčiama kasmet balandžio 7 d. Šią šventę inicijuoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) nuo 1950 metų. Diena švenčiama siekiant supažindinti visuomenę su tam tikromis su sveikata susijusiomis temomis, šitaip pabrėžiant PSO prioritetines sritis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos