Prireikus – padės vykstantiems vakcinuotis

Šią savaitę pradėti vakcinuoti 80+ amžiaus grupės žmonės: pirmadienį Kiduliuose ir Gelgaudiškyje, antradienį Griškabūdyje ir Kudirkos Naumiestyje. Antradienį vykusio nuotolinio seniūnų pasitarimo metu savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Redas Juškaitis ragino seniūnus, kad jei būtų besikreipiančių vienišų asmenų, seniūnai padėtų šiems atvykti iki ambulatorijų.

„Nemažai atsirado tokių gyventojų, kurie atsisako būtent „AstraZeneca“ vakcinos. Reikia paaiškinti žmonėms: jeigu jiems netinka ta vakcina ir jie jos atsisako, jie bus išbraukti iš eilės. Tiesa, dažnai problemą kelia ne patys senjorai, bet juos lydintys asmenys. Jeigu kreipiasi į jus žmones, tai paaiškinkit, kad šita vakcina yra saugi“, – kalbėjo seniūnams R. Juškaitis.
 
Jis dar priminė, kad jeigu seniūnijose yra socialinių darbuotojų, kurios nepaskiepytos ar atsisakė skiepo, bet kontaktuoja su žmonėmis, yra galimybė testuotis mobiliajame patikros punkte Šakiuose, tereikia pasiskambinti Karštąja koronaviruso linija 1808 ir registruotis. Anot R. Juškaičio, testavimas turėtų būti reguliarus, kas 7–10 dienų, tačiau prievolės nėra.

Pavaduotojas dar priminė seniūnams, kad šie turėtų tikrinti asmenis, esančius saviizoliacijoje, apie tokius asmenis informaciją seniūnai gauna.

„Bet mes negaunam atgalinio ryšio, jei ir nėra jokio pažeidimo atvejo nustatyta, turite pranešti, kiek buvo patikrinta, tą informaciją turėtumėte siųsti savivaldybės civilinės saugos specialistui“, – priminė R. Juškaitis.

Kalbėta ir apie seniūnijose numatytas patalpas, kuriose, esant reikalui, galėtų saviizoliuotis žmonės. Kol kas Sintautuose, pasak seniūno Kęstučio Birbilo, tik atšilus orams būtų galima įleisti žmogų, o kai šalo, patalpų joks šildytuvas neįšildytų. Pasak Griškabūdžio seniūno Sauliaus Naumavičiaus, jie taip pat neturi tokių patalpų, kadangi pradeda dirbti vaikų dienos centras, kurio pastate ir buvo minėtos patalpos.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.