baneris leidinys

vakcina sakiuose2
Šią savaitę rajoną turėtų pasiekti dar 352 vakcinos, kuriomis toliau bus skiepijami asmenys pagal prioritetines grupes. D. Pavalkio nuotr.


Gintarė MARTINAITIENĖ

Rajono sergamumo situacija dėl Covid-19 žymiai gerėja, šią savaitę dar bus baigti skiepyti praėjusią savaitę skiepo nespėję gauti pedagogai, o po jų toliau vakcinuojami asmenys pagal prioritetinę eilę. Tiesa, viena rajono švietimo įstaiga, sužinojusi, kad gautų ne to gamintojo vakciną, kurios pageidauja, išvis atsisakė skiepytis.

Pasak savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovo, administracijos direktoriaus pavaduotojo Redo Juškaičio, Šakių rajonas šiuo metu patenka į taip vadinamą geltonąją B zoną, vidutiniškai per dieną dabar suserga po vieną žmogų. Jei skaičiuotume sergamumą, tenkantį 100 tūkst. gyventojų per paskutiniąsias 14 dienų, rajone yra 81 atvejis, Lietuvos vidurkis – 243 sergantieji. Iš viso šiuo metu rajone Covid-19 serga 24 asmenys, saviizoliacijoje – 133.

R. Juškaitis informavo, kad galimai imunizuotų šiuo metu rajone yra 7,5 proc. arba 1942 gyventojai. Tai reiškia, kad tiek žmonių yra persirgę, turi antikūnus arba jau yra paskiepyti.

Per septynias paras rajone buvo atlikti 304 testai, iš kurių 2,6 proc. teigiami, tad šis rodiklis vienas geresnių šalyje.

Su vakcinacija rajonas tvarkosi sėkmingai ir šiuo metu jau yra 1393 paskiepyti gyventojai arba 5,34 proc.  (Lietuvos vidurkis – 4,3 proc.). Tarp paskiepytų 8 proc. sudaro moterys ir 2,4 proc. – vyrai.

Praėjusią savaitę intensyviai buvo skiepijami pedagogai, tačiau ne visus buvo spėta suvakcinuoti – liko apie 50, tad šią prioritetinę grupę baigti skiepyti ketinama šią savaitę. Tiesa, vienos švietimo įstaigos 36 darbuotojai buvo pageidavę gauti vakcinas, darėsi testus, tačiau sužinoję, kad gaus ne „Pfizer“, o „AstraZeneca“ jie galimybės skiepytis visai atsisakė. R. Juškaitis neįvardijo, kuri tai mokykla, motyvuodamas, kad skiepijant pedagogus ir taip daug sumaišties, tad nenorima dar daugiau įtampos. Jeigu pedagogai persigalvotų, dabar skiepytis galėtų nebent tada, kai ateis visų eilė, mat atsisakius savo eilės automatiškai iškrenti iš sąrašo, tokia situacija įnešė sumaišties ir dėl to, kad staiga reikėjo perdaryti skiepijamų asmenų sąrašą. Pasak R. Juškaičio, kol kas nėra galimybės rinktis, kokios vakcinos nori. Tuo labiau, kad jeigu anksčiau dėl skiepijimo „AstraZeneca“ buvo amžiaus ribojimas, jog ji tinkama ne vyresniems kaip 55-erių metų amžiaus žmonėms, nuo praėjusios savaitės šio ribojimo nėra ir šia vakcina galima vakcinuoti visus, vyresnius nei 18 metų asmenis.

„Skiepijame ta vakcina, kurią tą dieną turime. Jei leistume rinktis, vėl sukurtume precedentą, o ir taip nemažai sumaišties“, – sakė savivaldybės ekstremalių situacijų operacijų vadovas, pridūręs, kad  rinktis galbūt bus galimą vasarą, kai planuojama visuotinė vakcinacija ir bus galima skiepytis ne tik savo gyvenamojoje teritorijoje.

„Galbūt galėtume leisti rinktis, jei vakcinų būtų pakankamai ir tų, ir tų, bet taip nėra“, – aiškino R. Juškaitis.

Šią savaitę rajonas turėtų gauti 352 vakcinas ir toliau bus vakcinuojami asmenys pagal prioritetines grupes. Baigus skiepyti pedagogus, vakcinos bus kreipiamos į ambulatorijas ir jose vakcinas gaus vyresni nei 80 metų asmenys.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos