baneris leidinys

erkesNors jau atvėso orai, o vasara, rodos, seniai baigėsi, neapsigaukite - erkių aktyvumo sezonas tęsis iki lapkričio mėnesio. Užsikrėsti erkių pernešamomis ligomis galima bet kur, tačiau pavojingiausios vietos rajone yra Lukšių seniūnijos Klevinių girininkijos Liepalotų miškai.

Šiais metais  Šakių rajone  kol kas  užregistruoti tik 2  Laimo  ligos atvejai (Marijampolės regione jų būta 20). Liūdnesnė erkinio encefalito statistika, nes mūsų rajone užregistruoti 3 atvejai iš 5, susirgusių Marijampolės regione.

Dažniausiai ligoniai nurodė, kad erkės jiems buvo įsisiurbusios Šakių  rajono, Vištyčio, Kazlų  Rūdos,  Dzūkijos regioniniuose miškuose. Manoma, kad rizikos rajonuose 0,1-5 proc. erkių yra užsikrėtusios erkinio encefalito virusu.

“Dovanų” galima parsivežti iš visų aplinkinių rajonų, kolektyvinių sodų, paežerių, miškų, parkų. Erkės geriausiai jaučiasi drėgnose, apžėlusiose vietose.  Jos  savo  aukos  tyko  maždaug  70 cm.  aukštyje.
 
Ką daryti, jei erkė įsisiurbė?

Jei įsisiurbė erkė – nedelsiant ją pašalinkite. Greitas įsisiurbusių erkių pašalinimas labai svarbus Laimo ligos profilaktikai, nes šios ligos sukėlėjai yra erkių žarnyne ir dažniausiai perduodami žmogui tada, kai erkė išbūna įsisiurbusi ilgiau nei 48 valandas.

Pirštais ar pincetu erkę stumkite kuo arčiau odos, kol pakilusi oda bus panaši į „palapinę“ ir staigiu judesiu ištraukite. Traukiant erkę, nespauskite jos pilvuko, kad ši „neįšvirkštų“ į žaizdą  Laimo ligos sukėlėjų, taip pat labai svarbu, kad žaizdoje neliktų erkės galvos. Įkandimo vietą būtinai dezinfekuokite.

Kadangi erkinio encefalito virusai tarpsta erkės seilių liaukose, žmogui jie yra perduodami tuo pačiu metu, kai tik erkė pažeidžia odą.

Būtina 4 savaites stebėti     
       
Jei Jums ir įkando užsikrėtusi erkė, tai dar nebūtinai ji spėjo perduoti ligos sukėlėją ir nebūtinai Jūs susirgsite. Ištraukus erkę, savo sveikatą reikia atidžiai stebėti ne mažiau kaip keturias savaites. Kreipkitės į medikus tuo atveju, jei įkandimo vietoje oda parausta arba ją išberia, ar per dvi savaites atsiranda į gripą panašūs simptomai.

Profilaktinių priemonių po erkės įkandimo nėra. Ištraukus erkę nėra tikslo ją tirti laboratorijoje, nes tyrimas nesuteikia reikiamos informacijos. Skiepijimasis po erkės įkandimo jau yra neveiksmingas.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos