Tarp geriausiai mokomų ir konsultuojamų

Jaunimo reikalų departamentas (JRD), siekdamas esamos jaunų žmonių situacijos gerinimo, stiprindamas nevyriausybinį sektorių, skatindamas jaunų žmonių dalyvavimą ir atstovavimą, kartu su kitomis vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis parengė jaunimo politikos kokybės vertinimo aprašą „Jaunimo politikos kokybės vertinimų apžvalga 43 Lietuvos savivaldybėse“.

JRD savivaldybėms pateikė aprašą su konkrečiomis jaunimo politiką reglamentuojančiomis metodinėmis gairėmis, sudarytą iš aštuonių prioritetinių sričių: jaunimo politikos formavimas ir įgyvendinimas, galimybės jaunimui aktyviai dalyvauti politiniame, pilietiniame ir visuomeniniame gyvenime, informavimo, konsultavimo, orientavimosi, paramos ir pagalbos teikimo, instruktavimo, mokymo ir nukreipimo į kitas institucijas paslaugų, skirtų jauniems žmonėms, visuma, jaunų žmonių veiklos finansavimas, tarpžinybiškumas, tarpsektoriškumas, jaunimo mokymai ir konsultavimas, atlikti jaunimo tyrimai ir apklausos, taikomi nauji metodai, mokslinių tyrimų rezultatai, informacinės technologijos, užsienio šalių ar kitų Lietuvos savivaldybių geroji patirtis. Šios aštuonios prioritetinės sritys bendrai užtikrinta efektyvią, rezultatyvią jaunimo politiką.
 
Siekiant palengvinti analizę, Lietuvos savivaldybės buvo išskirstytos, matuojant gyventojų pasiskirstymą kaimiškoje administracinio vieneto teritorijoje. Kiekvienai savivaldybei buvo priskiriamas vienas iš trijų tipų (kaimo, pusiau kaimo ir miesto regionas), Šakiai buvo priskirti kaimo regionui.

Tad įdomu, kuriose srityse išryškėjo mūsų rajono privalumai ar trūkumai. Kaip prasčiausią padėtį turinti Šakių rajono savivaldybė nebuvo įvardyta nė vienoje iš sričių. Tarp geriausiųjų – keliose srityse.

Jaunimo mokymai ir konsultavimas stiprina jaunimo politikos įgyvendinime dalyvaujančius jaunus žmones, skatina juos aktyviai dalyvauti jaunimo politikos veikloje, suteikia daugiau informacijos apie jaunų žmonių galimybes, todėl būtina išanalizuoti šios srities indikatorių įgyvendinimą vietos lygmeniu. Remiantis surinktais duomenimis, geriausia jaunimo mokymų ir konsultavimo srities situacija išryškėjo Šakių rajone, o blogiausia – Rokiškio ir Varėnos rajono savivaldybėse.

Įvairios institucijos, siekdamos išsiaiškinti, kiek jaunimas yra išskiriamas kaip atskira visuomenės dalis, ar jis suvokiamas kaip išskirtinė socialinė grupė, pasitelkia tyrimus ir apklausas. Taip pat tyrimų ir apklausų metu išsiaiškinama, kokios yra šių dienų jaunimo problemos, koks yra jų aktyvumo lygis visuomenėje, kokios yra jaunų žmonių vertybinės nuostatos ir pan. Remiantis surinktais duomenimis, Pakruojo ir Šakių rajonų savivaldybėse buvo pastebėta geriausia atliktų jaunimo tyrimų ir apklausos įvertinimo padėtis tarp visos kaimo regiono grupės savivaldybių. Blogiausia situacija – Kupiškio ir Šilutės rajono savivaldybėse.

Globalėjančiame pasaulyje, kuriame naujausios technologijos įgauna vis didesnį pagreitį, būtina inovatyvius metodus pritaikyti įgyvendinant ir jaunimo politiką. Einant išvien su informacinėmis technologijomis, moksliniais tyrimais, naujais metodais, savivaldybė įgauna galimybę didinti jaunų žmonių dalyvavimą, smalsumą, žinias. Anot apžvalgos rezultatų, tarp kaimo regiono savivaldybių Šakių rajonas išryškėjo kaip palankiausiai įvertinęs inovacijų sritį.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.