baneris leidinys

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Šakių skyriaus vedėjas Artūras Šimkus informavo, kad tarnybos specialistai karantino metu neatlieka jokių planinių patikrinimų pas gyventojus nei dėl paukščių gripo, nei dėl afrikinio kiaulių maro prevencijos.

Šakių skyriaus vedėjas A. Šimkus ragina gyventojus būti budrius ir nepasiduoti apsišaukėlių, kurie apsimeta jų tarnybos specialistais ir nori karantino metu patekti į namus, įtakai, nes jokie planiniai gyvūnų patikrinimai šiuo metu nevyksta. Tarnybos specialistai pas gyventojus vyksta tik išskirtiniais atvejais, jeigu gauna pranešimą dėl šunų apkandžiojimo ar gyvulių nepriežiūros.
 
Tačiau, dar iki paskelbiant karantiną šalyje, tarnyba Šakių rajone patikrino apie 100 paukščių ir kiaulių augintojų, stebėjo, ar jie laikosi reikalavimų, kurie taikomi dėl paukščių gripo ir afrikinio kiaulių maro grėsmės. Anot vedėjo, deja, pažeidėjų vis dar pasitaiko.

„Jeigu kalbėt apie paukščių laikytojus, tai jie yra gan drausmingi ir laiko paukščius uždarytus. Pažeidimų buvo vos vienas kitas, tačiau kiaulių augintojai turbūt karts nuo karto pamiršta tuos reikalavimus ir pažeidimų rasta nemažai“, – sako A. Šimkus.

Iš 96-ių tarnybos iki karantino patikrintų kiaulių ūkių net 38-iuose specialistai rado pažeidimų, kur turėjo taikyti sankcijas. Įspėjimų nedrausmingiems kiaulių augintojams surašyta 30, o aštuoniems taikytos baudos. Kiaulių augintojams už biosaugos reikalavimų nesilaikymą gresia bauda nuo 50 iki 500 eurų, priklausomai nuo to, kokio dydžio pažeidimai buvo rasti ūkyje. Paukščių laikytojams, pažeidusiems šiuo metu keliamus tarnybos reikalavimus, kol kas dar  nebuvo taikoma jokia administracinė atsakomybė, nes su jais pirmiausia buvo kalbama ir aiškinama, kodėl jie privalo laikyti paukščius uždarytus, laikytis šių reikalavimų. Paukščių gripas iš Europos niekur nesitraukia – vis dar pranešama apie naujus atvejus Lenkijoje ir kitose valstybėse, todėl paukščių augintojams privaloma būti budriems ir laikytis visų rekomendacijų.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos