baneris leidinys

Šį kartą afrikinis kiaulių maras (AKM) įsisuko į Barzdų kaimo ūkį. Per pastaruosius du mėnesius tai jau antras AKM atvejis mūsų rajone, o Lietuvoje  – penktas.

Barzdiečiai ūkininkai pastebėjo, jog viena iš laikomų kiaulių nebeėda, karščiuoja, vangi, o netrukus simptomai pasireiškė dar vienam gyvuliui. Kilus įtarimams buvo paimti mėginiai – antradienį  nuogąstavimus patvirtino Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto gauti teigiami tyrimų rezultatai.  
 
Ūkyje iš viso buvo laikomos keturios kiaulės, jas trečiadienį nugaišino ir sunaikino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) specialistai. Siekiant išsiaiškinti užkrato patekimo į ūkį aplinkybes, pradėtas epizootologinis tyrimas. Aplink ūkį trijų ir 10 km spinduliu nustatytos apsaugos ir priežiūros zonos.

AKM plinta ir kaimynystėje – dar vienas atvejis užfiksuotas Jurbarko rajone esančiame ūkyje, kuriame buvo auginama 10 kiaulių – visi gyvuliai sunaikinti ir užkasti. Baiminamasi, jog užkratas netrukus gali pasiekti „Dainių“ fermas, mat paskutinis atvejis buvo nustatytas vos už 8 kilometrų.   

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos