Šakių rajone vėl skraidys oro laivai

skraidykleRugpjūčio 8 – 9 dienomis, jeigu lietingi orai savaitgalį aplenks mūsų kraštą, Valenčiūnų aeroklube prie „Ventos“ degalinės žada apsilankyti skraidantys savadarbiai orlaiviai.
Vienas iš renginio dalyvių yra mūsų rajone gerai žinomas Rolandas Kalinauskas , pagaminęs virš 10 savos konstrukcijos oro laivų ir įvairių švenčių metu saugiai paskraidinęs šimtus Šakių rajono gyventojų.

Sąskrydyje žada dalyvauti Corendon airines Boing 737 kapitonas Vytautas Radavičius, turintis savo gamybos sraigtasparnį „Sidabrinis titanas“. Jis ketina šį aparatą palikti Valenčiūnų aeroklubo angare ir atostogų bei laisvalaikio metu pramoginiais skraidymais džiuginti Šakių rajono gyventojus.

Vokietis Valteris Ekstra prieš kelis dešimtmečius pastatė savo konstrukcijos akrobatinį lėktuvą, o dabar jų yra pagaminęs keletą dešimčių. Šiuo metu šie oro laivai yra pačios aukščiausios klasės akrobatiniai lėktuvai pasaulyje ir vieną iš jų turi Daukantiškiuose prie Gelgaudiškio gimęs lakūnas – akrobatas Šarūnas Staniulis. Jis su oro laivu „Ekstra 300“ taip pat žada dalyvauti renginyje ir akrobatiniais skraidymais džiuginti savo kraštiečius.

Oro laivų istorija siekia dar XIX a. vidurį, kai prancūzai broliai Mangofje pasigamino šilto oro balioną ir pakilo į orą. Tai buvo pirmasis, bet lengvesnis už orą oro laivas.

XX a. pradžioje, 1903 m., JAV dviračių gamybos ir remonto dirbtuvės savininkai broliai Raitai pasigamino pirmąjį sunkesnį už orą skraidantį aparatą ir tai tapo aviacijos pradžia. Pirmasis pasaulinis karas parodė, kokia galinga jėga yra oro laivai, o Antrajame pasauliniame kare aviacija sugriovė pusę pasaulio.

Tarpukario Lietuvoje savadarbiais orlaiviais garsėjo konstruktoriai Antanas Gustaitis, Jurgis Dobkevičius ir Bronius Oškinis. Juos visus Antanas Smetona pasiuntė mokytis į Paryžiaus aeronautikos akademiją. Net sovietmečiu Šakių rajone netoli Barzdų gimęs Bronius Oškinis susilaukė pripažinimo, jo konstrukcijos sklandytuvai SSSR buvo gaminami serijomis iki 3000 vienetų.

Renginio organizatoriai viliasi, jog ateinantį savaitgalį orai bus palankūs ir suteiks galimybę renginio dalyviams bei žiūrovams pasimėgauti gražiais pasirodymais po atviru dangumi.

Savadarbiai oro laivai iš tolimiausių šalies kampelių rinksis visą šeštadienį, tačiau galimybė paskraidyti bus jau nuo 11 valandos ryto.

Vakarop visus sąskrydžio dalyvius ir susirinkusius rajono gyventojus žada pasveikinti puikus Šakių pučiamųjų orkestras.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.