Ragina prisidėti prie lakūnų įamžinimo

Ketvirtadienį Šakių viešoji biblioteka ėmėsi iniciatyvos surinkti trūkstamas lėšas lakūnų Liorentų atminimo Žvirgždaičiuose įamžinimui pastatant menininko Algimanto Vorevičiaus skulptūrinę kompoziciją. Šiuo metu projekto įgyvendinimui dar trūksta 5 tūkst. eurų.

Žvirgždaičiai padovanojo Lietuvai du žymius lakūnus: pirmąją lietuvių moterį lakūnę ir parašiutininkę Antaniną Liorentaitę ir karo lakūną pulkininką leitenantą Joną Liorentą. Jų atminimo įamžinimui – A. Vorevičiaus skulptūrinės kompozicijos, simbolizuojančios paukštį-lėktuvą, įgyvendinimui reikia 12 tūkst. eurų. Šiuo metu jau surinkta daugiau kaip pusė reikiamos sumos – 7 tūkst. eurų. Trūksta 5 tūkst. eurų, kad ši vizija taptų realybe.  
 
Numatyta kompozicijos pastatymo vieta – Žvirgždaičių seniūnijos teritorija prie pagrindinės miestelio gatvės, kuri 2004m. pavadinta Antaninos Liorentaitės vardu. Ši vieta reikšminga ir tuo, kad yra pusiaukelėje tarp Liorentų sodybvietės ir Žvirgždaičių kapinių, kur palaidota Antanina. Ši vieta taptų dar vienu turistų traukos objektu, skatintų domėtis krašto ir šalies istorija per edukacines ir kultūrines veiklas, prisidėtų prie Liorentų žinomumo sklaidos.

Norintys tapti šios prasmingos iniciatyvos dalimi ir galintys paremti garsių lakūnų atminties įprasminimo idėją gali paaukoti pasirinktą sumą internetu: www.susimetam.lt Lakūnams Antaninai ir Jonui Liorentams.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.