Rajono garbę nacionaliniame rate gins septyni atlikėjai

Kovo 26 d. Prienuose vyko dešimtojo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ Suvalkijos (Sūduvos) regiono ratas, kuriame dalyvavo 10 geriausių mūsų rajono lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų.

Į nacionalinį konkurso ratą, kuris vyks balandžio 29–30 d. Kaune, komisija iš mūsų rajono atrinko septynis geriausiai pasirodžiusius lietuvių liaudies kūrybos atlikėjus. Tarp jų Šakių ikimokyklinio ugdymo mokyklos „Maži žingsneliai“ šešiamečiai – Danielė Šuopytė (dainuojamoji tautosaka, parengė Audronė Adomaitienė) ir pasakotojas Dovydas Kriaučiūnas (pasakojamoji tautosaka, parengė Diana Zubrickienė).
 
Taip pat ir vyresni – Kotryna Margarita Kukytė (7 m., dainuojamoji tautosaka) ir Fausta Žukauskaitė  (8 m., pasakojamoji tautosaka) iš Lukšių Vinco Grybo gimnazijos (abi parengė Rasa Kurienė).

Sėkmė lydėjo ir Šakių kultūros centro Griškabūdžio padalinio vaikų folkloro grupės „Užnovietis“ dalyvius: Smiltės Merčaitytės (11 m.) ir Rugilės Mečaitytės (12 m.) duetą (kanklės, parengė Nijolė Černevičienė) bei Ūlos Lukavičiūtės (11 m.) ir Deivido Slavicko (13 m.) duetą (lamzdeliai, parengė Deividas Slavickas).

Tarp vyriausių moksleivių rajono garbę ginti nacionaliniame rate patikėta Lukšių Vinco Grybo gimnazijos moksleiviui Tautvydui Bendžiui (17 m., pasakojamoji tautosaka, parengė Jolita Zokienė).

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.