Mato problemą ne tik su vaikų, bet ir su mokytojų noru atostogauti

svietimieciai
Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorės Lilijos Liutvinienės (dešinėje) manymu, kadangi tokie atvejai, kai mokytojai nori atostogauti ugdymo proceso metu, yra vienetiniai, norint išlaikyti gerą mikroklimatą, galima rasti, kas juos pavaduotų. (G. Bernotienės nuotr.)

Asta Saulė ŠULSKYTĖ

Penktadienį vykusiame rajono švietimo įstaigų vadovų pasitarime buvo aptarti aktualiausi nūdienos klausimai – naujos mokinių lankomumo tvarkos įgyvendinimas, mokinių pavėžėjimas į Šakiuose veikiančius neformaliojo ugdymo būrelius, gyvenimo įgūdžių ugdymo programa ir kiti svarbūs dalykai.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Darius Aštrauskas pirmiausiai norėjo išgirsti, ar kyla sunkumų su nauja mokinių lankomumo tvarka. Mat nuo rugsėjo tėvai gali pateisinti penkias dienas per mėnesį dėl ligos, jei laikas ilgesnis, reikia gydytojo pažymos, dėl svarbių asmeninių priežasčių gali būti pateisinama iki trijų mokymosi dienų per pusmetį ir pan. Kaip jau esame rašę anksčiau, nepalankiai žiūrima ir į vaikų atostogas ne jų atostogų metu, kai tėvai atžalas išsiveža į užsienį.

Direktoriai tvirtino, kad kol kas didelių problemų nėra, tačiau nutinka įvairiausių niuansų. Griškabūdžio gimnazijos direktoriaus Arūno Šalnaičio teigimu, jis nemato naujoje tvarkoje realių priemonių, kaip paveikti tuos, kurie mokyklos nelankys.

„Klaidingai manoma, kad jei bus galima pateisinti tik penkias dienas, tai išsispręs lankomumas. Čia yra tik fantazija“, – įsitikinęs A. Šalnaitis.

Tačiau Gelgaudiškio vidurinės mokyklos direktorė Odeta Dailidienė patikino, kad jos vadovaujamoje mokykloje nauja pamokų pateisinimo sistema vaikams suveikė, ypač tas punktas, kad, pabėgus iš vienos pamokos, žymima, kaip nelankyta visa diena. Per rugsėjo mėnesį tik vienas vaikas praleido daugiau nei penkias dienas, kurias tėvams galima pateisinti, tačiau jis ir  yra svarstomas savivaldybės Vaiko gerovės komisijoje.

Turbūt problemų neturi vieninteliai Šakių meno mokyklos bei Jaunimo kūrybos ir sporto centro vadovai. Pamokas, pasak Meno mokyklos direktoriaus Einaro Martinaičio, „mokiniai piktybiškai lanko“.

„Mėgėjų nesilankyti mokykloje visi turime ir su jais kovojame. Didesnę problemą sudaro mūsų mokytojai. Būkime biedni, bet teisingi. Vakar gavau du prašymus, nesakysiu kur – Sintautuose ar Kudirkos Naumiestyje – išleisti spalio mėnesį savaitei atostogų. Direktoriui dilema: ką daryti? Va čia yra didesnė bėda su suaugusiais, o ne su vaikais“, – atviravo Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijos direktorius Romualdas Vadluga.

Jam pritarė ir Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Mindaugas Venckūnas, kurio teigimu, tenka savotiškai dėl to „kariauti“ ir net išgirsti mokytojų priekaištus, kad tai yra mobingas. Jis apgailestavo, kad kai kurie mokytojai nesupranta, jog mokytojams atostogos suteikiamos pagal ugdymo proceso grafiką.  

Panemunių mokyklos-daugiafunkcio centro direktorė Lilija Liutvinienė įsitikinusi, kad norint išlaikyti gerą mikroklimatą ir žinant, kokia šiandien situacija su mokytojų trūkumu, reikėtų rasti išeitis, kaip juos išleisti, juo labiau, kad, pasak jos, tokie atvejai yra vienetiniai. Tačiau Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas tam nepritarė.

Pasitarime dalyvavęs rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius nepraleido progos paminėti Gyvenimo įgūdžių programos ir dėl jos pučiamo burbulo, tad kvietė mokytojus įjungti sveiką protą.

Prakalbus apie kaimiškų vietovių vaikų galimybes atvykti į Šakiuose vykstančius neformalaus ugdymo būrelius, vicemeras apgailestavo, kad mintis pavėžėti juos keleiviniu transportu atmesta, nes Šakių autobusų parkas neturės nei tiek autobusų, nei tiek vairuotojų, kad, pavyzdžiui, 19 val. visomis kryptimis parvežtų mokinius ir kitus rajono gyventojus į namus. Todėl siūlė kitą variantą – pasitelkti mokyklinius autobusus.

D. Jakavičiaus teigimu, mokinių pavėžėjimo problemą būtent taip išsprendė kaimyninis rajonas, kur neskaičiuojama, kiek žmonių važiuoja, o apmokama už nuvažiuotus kilometrus, tad spalio mėnesį jau planuojama startuoti ir identifikuoti tikrąjį poreikį. Galbūt, kai bus išspręstas pavėžėjimo klausimas, mokinių, norinčių lankyti popamokines veiklas mieste, padaugės.

Be to, jo žiniomis, ir ligoninės Konsultacijų skyrius pradės dirbti vakarinėmis valandomis, tad susisiekimo klausimas būtų aktualus ne tik dėl švietimo.

Kaip informavo D. Aštrauskas, mūsų savivaldybėje nuo rugsėjo 1d. švietimo ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose sumažėjo 99 mokiniais – padaugėjo penkiais priešmokyklinukais, tačiau sumažėjo 39 ikimokyklinukais ir 65 bendrojo ugdymo mokyklų mokiniais. Tai reiškia, kad šiais metais mokinių krepšelis maždaug 20 tūkst. eurų sumažės. Pasak Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiojo specialisto Gintaro Demeniaus, papildomai skirta šiek tiek daugiau nei 3 tūkst. 700 eurų 64 rajono mokinių, nepasiekusių minimalaus ugdymosi lygio, papildomam ugdymui, tad priminė rajono mokyklų direktoriams sudaryti tam sąlygas.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.