baneris leidinys

puodai zypliuoseRugpjūčio 20–21 d. Zyplių dvare šurmuliavo tradicinė keramikos mugė „Pirksiu molio puodynėlę“. Ši šventė vyksta jau kelerius metus ir suburia vis daugiau keramikos meistrų.

Nuotr. Keramikos mugė patraukė ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų dėmesį, juk įdomu pamatyti, kaip gimsta puodynės ar kiti gaminiai.

Šiais metais mugėje dalyvavo ne tik mūsų kraštiečiai, bet ir gausus būrys keramikų iš Kauno, Klaipėdos, Kuršėnų, Panevėžio, Šiaulių. Visus atvykusius pasveikino ir tradiciškai dvi molio puodynes sudaužydamas šventės pradžią paskelbė Lukšių miestelio seniūnas Vidas Cikana. Lukšių kultūros centro direktorė Daiva Bukšnienė dalyviams įteikė padėkas už dalyvavimą šventėje, linkėjo smagaus bendravimo ir geros prekybos.
 
Po pietų antrame arklidžių aukšte atidaryta Aurelijos Kurienės keramikos darbų paroda „Akimirka manęs“. Šventės dalyviai ir svečiai buvo vaišinami dvaro kiemelyje išvirta sriuba, stebėjo ir dalyvavo puodynių gaminimo edukacijoje. Vaikai varžėsi daužydami molinukes.

Kaip ir kasmet, renginyje aktyviai dalyvavo kauniečiai juodosios keramikos meistrai Rasa ir Saulius Bobinai, kurie vienai iš renginio organizatorių Rimai Bakienei padėjo pakviesti mugėje iki šiol nedalyvavusius keramikus ir kartu su kolegomis atskleidė juodosios keramikos paslaptis. Pagamintus molinius dirbinius meistrai čia pat sudėjo į juodosios keramikos krosnį ir pademonstravo jos kūrenimo subtilybes. Po paros ant krosnies buvo pilamas smėlis, kad ji užgestų, tik tada smalsuoliai galėjo stebėti, kaip meistras iš juodosios keramikos krosnies traukė jau išdegtus dirbinius.

Sekmadienį keramikai atsisveikino, pažadėjo ir kitais metais atvykti, pagaminti naujų molio dirbinių, pasikviesti savo draugų, kad, kaip sakė organizatoriai, šventė taptų tikru Lietuvos puodininkystės festivaliu.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos