baneris leidinys

endriukaitis algirdas
Nors ir nevieningai, bet tarybos nariai visgi suteikė kraštiečiui, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarui Algirdui Endriukaičiui Šakių rajono garbės piliečio vardą.

A. Endriukaitis gimė 1936 m. Kaune, tarnautojų šeimoje. 1954 m. baigė Pilviškių vidurinę mokyklą ir įstojo į Vilniaus universiteto Teisės fakultetą. Už aktyvią antisovietinę veiklą jis buvo nuteistas šešerius metus kalėti Mordovijos lageryje. Grįžęs A. Endriukaitis sugebėjo užsitarnauti didžiulę gyventojų paramą bei pasitikėjimą – buvo išrinktas į Parlamentą.
 
„Esu už Vasario 16-osios idėjas, už Maironį, Daukantą, Basanavičių, Vaižgantą. Visada stengiausi formuoti savo mintis, galvojimus, judesius, atsižvelgdamas į šitų žmonių darbus“, – yra pasakęs signataras A. Endriukaitis, kalbėdamas apie ryžtą siekti šalies nepriklausomybės 1990 m. Kovo 11-ąją.

Siūlymą suteikti Garbės piliečio vardą A. Endriukaičiui teikė Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio Šakių rajone dalyviai ir rėmėjai. Rekomendacijas pateikė Lietuvos Respublikos Seimo narė Irena Haase, dr. Arvydas Vidžiūnas, Nepriklausomybės Akto signataras, Signatarų klubo valdybos narys Saulius Pečeliūnas.

Tiesa, sprendimas priimtas nevieningai – 16 balsavo už, penki susilaikė (Judita Imbrasienė, Juozas Bertašius, Mantas Puskunigis, Valdas Stankūnas ir Bernardinas Petras Vainius), Romas Pukinskas buvo prieš šį sprendimą.

Debatų ir įvairių nuomonių netrūko ir komitetų posėdžiuose, Tomas Skaizgirys tarybos posėdžio metu pripažino, jog jaunesniajai kartai galbūt sprendimą priimti lengviau, tačiau ragino visus balsuoti pagal savo sąžinę. Anot mero Edgaro Pilypaičio, ko gero, kiekvieno žmogaus praeityje galėtume rasti šešėlių, tačiau ragino orientuotis ir tai, kad tai mūsų krašto signataras, dėjęs parašą ant svarbaus visai šaliai Nepriklausomybės dokumento.
 
„Draugo“ inf.

Komentarai   

#1 ne sąjūdietis 2020-02-25 13:31
Vienintelis Romas Pukinskas yra išreiškęs savo nedviprasmišką nuomonę apie šį poną
Cituoti

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos