baneris leidinys

gkindeksas
Gyvenimo kokybės indeksas sudarytas iš šešių sričių, rodiklius galima palyginti tarpusavyje, pasižiūrėti, kaip atrodome tarp kaimyninių rajonų. D. Pavalkio nuotr.


Finansų ministerijos valdomame tinklapyje lietuvosfinansai.lt pateikiamas gyvenimo kokybės indeksas, kurio rodiklius galima palyginti tarpusavyje, pamatyti jų pokyčius nuo 2013 iki 2018 metų. Dirstelkime, kaip atrodo Šakių rajono savivaldybė.
 
Gyvenimo kokybės indeksas (GKI) sudarytas iš gyvenimo kokybę atspindinčių 38-ių rodiklių 6-iose srityse: materialinės gyvenimo sąlygos, gyventojų verslumas ir verslo konkurencingumas, sveikatos paslaugos, švietimo paslaugos, demografija, pilietinis ir visuomeninis aktyvumas bei viešoji infrastruktūra, gyvenamosios aplinkos kokybė ir saugumas.

Šakių rajono savivaldybė bendrame indekse yra 46-oje vietoje iš 60-ies savivaldybių. Aukščiausiai, 20-oje pozicijoje, mūsų savivaldybė vertinama pagal sveikatos paslaugų bei viešosios infrastruktūros, gyvenamosios kokybės ir saugumo sub-indeksuose, 21-oje reitingo vietoje yra švietimo paslaugos. Prasčiausiai vertinamos materialinės gyvenimo sąlygos (49 vieta) ir demografija, o gyvenimo verslumas ir verslo konkurencingumas yra 41-oje vietoje.

Pirmoje bendro reitingo vietoje yra Vilniaus miestas, toliau rikiuojasi Klaipėdos ir Kauno miestai. Žemiausiai yra Kalvarijos, Zarasų, Vilkaviškio savivaldybės.

Dirstelkime ir į kaimynines bei apskrities savivaldybes. Iš kaimyninių rajonų, be Kauno miesto (3 vieta) ir Kauno rajono (10 vieta), aukščiausiai yra Marijampolės savivaldybė (20 vieta), Jurbarkas – 53-ias.

„Šie duomenys gyvenimo kokybės neatspindi pilnai, bet jie yra svarbūs ir sudaro prielaidas jai augti. Šį indeksą matome kaip naują etapą, norime žengti prie duomenimis grįsto sprendimų priėmimo. Norime, kad savivaldybės galėtų tarpusavyje lygintis šiais duomenimis“, – sako Finansų ministerijos savivaldybių finansų reikalų grupės finansų analitikė Dovilė Meliauskaitė.

Skelbiama, kad kitais metais šis indeksas turėtų būti atnaujintas 2019, 2020 ir 2021 metų duomenimis.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos