Šakiečiai linksminosi prie miesto ežero

armonikos vandenyjePraėjusio antradienio vakaras Šakiuose buvo šventiškas – čia prie miesto ežero būriavosi šakiečiai, o nieko nežinantys kitų teiravosi – kas vyksta?
 
Nuotr. Šventėje šakiečius itin sudomino ežeru plaukiojantys armonikieriai.
 
Šakių nevyriausybinės organizacijos suorganizavo šventę „Dainuojantis ežeras – Šakių širdis“. Vienas iš šventės organizatorių, Šakių bendruomenės centro narys Vykintas Augustaitis neabejoja, jog tai, kad Šakių ežeras puošia miestą, pastebi kiekvienas į miestą užsukęs prašalaitis.

„O mums ežeras brangus dar ir savo istorija. Senieji šakiečiai prisimena smėlio pliažą, valtis ežere, 3 m aukščio šokinėjimo į vandenį bokštą“, – pasakojo V. Augustaitis.

Pasak bendruomenės centro nario, šventę surengti paskatino ne vieno šakiečių širdyje išlikę sentimentai Šakių ežerui.

Šventė prasidėjo dainomis prie V. Kudirkos paminklo, dainuojanti eisena pro bažnyčią pasuko ežero pliažo link, kur jau buvo susirinkęs gana didelis būrys susidomėjusių smalsuolių, laukiančių, ką pamatys toliau.

Visos šventės metu visi norintys po ežerą galėjo plaukioti baidarėmis, mažieji Šakių krašto gyventojai šia pramoga ypač susidomėjo, kaip kokie varliukai nenorėjo išlipti iš vandens. Žinoma, pasiplaukiojimas baidarėmis sudomino ir suaugusius. Kiek netikėtai ir džiugiai bene kiekvieną pro šalį einantį šakietį turėjo nustebinti iš baidarių sukonstruota tarsi plaukiojanti scena, kurioje sėdėjo linksmai nusiteikę muzikos garsais šventės dalyvius džiuginantys armonikieriai.

Pasak V. Augustaičio, grojant ar dainuojant ant vandens, garsas skamba ypatingai. Todėl muzikantams ir dainininkams buvo suteikta galimybė plaukioti baidarėmis po ežerą ir patiems pajusti muzikos skambesį.

Šventę taip pat ežeru atplaukęs aplankė ir Neptūnas (V. Augustaitis) su dukromis, jis visų susirinkusiųjų prašė padainuoti dainų apie ežerus ar upes. Kiek vėliau buvo užkurtas laužas, visi galėjo išsikepti žuvies, bulvių ar dešrelių.

Prie šventės organizavimo itin prisidėjo Šakių rajono žmonių su negalia sąjungos klubo „Likimai ir Viltys“ vadovė Vida Čebanauskienė, Šakių neįgaliųjų draugijos koordinatorė Liuda Samuolienė bei moterų ansamblio „Siesartis“ vadovė Asta Grigaitienė. Asmeninėmis lėšomis šventę parėmė prie ežero vaikystę praleidę Vincas Pulokas ir Rimas Žemaitaitis. Taip pat prie šventės prisidėjo, šventei laužą sukrovė ir transportą skyrė Šakių seniūnija.

Pasak V. Augustaičio, aktyvūs šventės dalyviai ja buvo itin patenkinti. Šventės organizatorius tikisi: susitelkus didesniam organizatorių būriui, toks renginys galėtų tapti tradiciniu.

„Ne vienas šakietis šventėje su nostalgija prisiminė, kaip būdavo smagu, kai prie ežero vykdavo įvairūs renginiai, tikrai nesunku suprasti, jog žmonėms to trūksta“, – sakė V. Augustaitis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.