Šakiečiai linksminosi prie miesto ežero

armonikos vandenyjePraėjusio antradienio vakaras Šakiuose buvo šventiškas – čia prie miesto ežero būriavosi šakiečiai, o nieko nežinantys kitų teiravosi – kas vyksta?
 
Nuotr. Šventėje šakiečius itin sudomino ežeru plaukiojantys armonikieriai.
 
Šakių nevyriausybinės organizacijos suorganizavo šventę „Dainuojantis ežeras – Šakių širdis“. Vienas iš šventės organizatorių, Šakių bendruomenės centro narys Vykintas Augustaitis neabejoja, jog tai, kad Šakių ežeras puošia miestą, pastebi kiekvienas į miestą užsukęs prašalaitis.

„O mums ežeras brangus dar ir savo istorija. Senieji šakiečiai prisimena smėlio pliažą, valtis ežere, 3 m aukščio šokinėjimo į vandenį bokštą“, – pasakojo V. Augustaitis.

Pasak bendruomenės centro nario, šventę surengti paskatino ne vieno šakiečių širdyje išlikę sentimentai Šakių ežerui.

Šventė prasidėjo dainomis prie V. Kudirkos paminklo, dainuojanti eisena pro bažnyčią pasuko ežero pliažo link, kur jau buvo susirinkęs gana didelis būrys susidomėjusių smalsuolių, laukiančių, ką pamatys toliau.

Visos šventės metu visi norintys po ežerą galėjo plaukioti baidarėmis, mažieji Šakių krašto gyventojai šia pramoga ypač susidomėjo, kaip kokie varliukai nenorėjo išlipti iš vandens. Žinoma, pasiplaukiojimas baidarėmis sudomino ir suaugusius. Kiek netikėtai ir džiugiai bene kiekvieną pro šalį einantį šakietį turėjo nustebinti iš baidarių sukonstruota tarsi plaukiojanti scena, kurioje sėdėjo linksmai nusiteikę muzikos garsais šventės dalyvius džiuginantys armonikieriai.

Pasak V. Augustaičio, grojant ar dainuojant ant vandens, garsas skamba ypatingai. Todėl muzikantams ir dainininkams buvo suteikta galimybė plaukioti baidarėmis po ežerą ir patiems pajusti muzikos skambesį.

Šventę taip pat ežeru atplaukęs aplankė ir Neptūnas (V. Augustaitis) su dukromis, jis visų susirinkusiųjų prašė padainuoti dainų apie ežerus ar upes. Kiek vėliau buvo užkurtas laužas, visi galėjo išsikepti žuvies, bulvių ar dešrelių.

Prie šventės organizavimo itin prisidėjo Šakių rajono žmonių su negalia sąjungos klubo „Likimai ir Viltys“ vadovė Vida Čebanauskienė, Šakių neįgaliųjų draugijos koordinatorė Liuda Samuolienė bei moterų ansamblio „Siesartis“ vadovė Asta Grigaitienė. Asmeninėmis lėšomis šventę parėmė prie ežero vaikystę praleidę Vincas Pulokas ir Rimas Žemaitaitis. Taip pat prie šventės prisidėjo, šventei laužą sukrovė ir transportą skyrė Šakių seniūnija.

Pasak V. Augustaičio, aktyvūs šventės dalyviai ja buvo itin patenkinti. Šventės organizatorius tikisi: susitelkus didesniam organizatorių būriui, toks renginys galėtų tapti tradiciniu.

„Ne vienas šakietis šventėje su nostalgija prisiminė, kaip būdavo smagu, kai prie ežero vykdavo įvairūs renginiai, tikrai nesunku suprasti, jog žmonėms to trūksta“, – sakė V. Augustaitis.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.