Prie akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ prisijungė ir Šakiai

skaito teciai
Šakių viešoji biblioteka pakvietė „Varpo“ mokyklos moksleiviams paskaityti rajono savivaldybės vicemerą Darių Jakavičių. D. Pavalkio nuotr.

Birželio pirmąjį sekmadienį švenčiame Tėvo dieną, tad ta proga prie Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos skaitymo skatinimo akcijos „Tėčiai skaito vaikams“ prisijungė ir Šakių viešoji biblioteka.
 
„Varpo“ mokyklos penktokams skaitė ir su jais bendravo rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius. Jis perskaitė Kunigaikščio Mykolo Kleopo Oginskio priesakus keturiolikmečiam sūnui Irenėjui Oginskiui, 1822 m. išvykstančiam studijuoti į Italiją. M. K. Oginskis – kunigaikštis, diplomatas, Abiejų Tautų Respublikos politinis veikėjas, vienas iš 1794 m. sukilimo vadų, Vilniaus universiteto garbės narys (1802), kompozitorius, populiarių Europoje polonezų, mazurkų autorius.

„Nė akimirką nepamiršk, už ką turi būti dėkingas savo pirmajai geradarei – Motinai, nes ji tave pagimdė ir be galo myli, nors tu jos švelnumo dar nenusipelnei, bet, jei kiekvieną dieną stengsiesi būti jos vertas, jį nusipelnysi ir pateisinsi Motinos pasitikėjimą. Jei tikrai norėsi jį pelnyti, tai tik nuo tavęs priklauso, pavyks ar ne: nesiimk jokių žygių, nekalbėk ir nedaryk nieko prieš tai savęs nepaklausęs: „Ar mano Motina už tai pagirs?..“ – skaitė vicemeras.

Pasak D. Jakavičiaus, tėvo patarimai nenuėjo veltui. Irenėjas po tėvo mirties paveldėjo Rietavo dvarą ir buvo pavyzdingas ūkininkas, 1835 m. jo dvaruose buvo panaikinta baudžiava. Pasirūpino, kad miestelyje būtų įsteigta ligoninė, vaistinė, senelių ir našlaičių prieglauda, kelios taupomosios skolinamosios kasos, paštas. Būdamas meninės prigimties, pažangus žmogus, pats gerai mokėjęs žemaičių kalbą, daug prisidėjo prie vietos gyventojų švietimo, miestelio sutvarkymo. 1836 m. jo rūpesčiu Rietave pradėjo veikti valdiška dviklasė mokykla. Jis pritarė ir Motiejaus Valančiaus blaivybės idėjoms.

Pasak Šakių viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus vedėjos Ingos Matulevičiūtės-Rutkauskienės, tikimasi, kad ši ir panašios akcijos atkreips dėmesį į ankstyvojo skaitymo naudą ir vis daugiau tėvų ims skaityti savo atžaloms.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

35-eri Nepriklausomybės metai: Ar jaučiate pažangą?

klausimelis 03 14Emilijus iš Gelgaudiškio:

Be abejo per 35-erius metus padaryta didelė pažanga daugelyje sričių. Mano vaikystėje nebuvo mobilių telefonų, interneto. Po truputį viskas keitėsi. Teko ragauti ir emigranto duonos Norvegijoje. Pastebėjau, kad šioje šalyje gyvena išsilavinę žmonės, skiriasi nuo mūsų ir žmonių intelektas. Ten tave laiko žmogum, ne taip, kaip kartais mūsų šalyje. Šiuo metu dirbu Lietuvoje. Čia ir šeima. Visgi manau, kad šiandien dar nėra visiškos žodžio laisvės. Žmonės yra suvaržyti ir viešai negali reikšti savo nuomonės. 

klausimelis 03 14 2

Gytis iš Liepalotų:

Gimiau nepriklausomoj Lietuvoj. Paskelbus nepriklausomybę, Lietuvai daug galimybių atsivėrė: keliauti, studijuoti užsienyje. Teko ir man padirbėti Norvegijoje, bet pajutau, kad noriu sugrįžti, nes čia draugai, šeima. Todėl ir norisi būti čia. Esu Tėvynės fanas. Galima perspektyvią ateitį susikurti ir Lietuvoje, o jauni žmonės išvyksta į užsienį, kad užsidirbtų pragyvenimui. Visgi Lietuvoje sunku gauti gerai apmokamą darbą, kad įsigytum būstą, galėtum gyventi atskirai nuo tėvų.

europos pulsas350px

nuoma350px 
 
 BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px

lt72 3
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.