Trys dienos, 200 kilometrų ir nesibaigianti kaimyniška bičiulystė

dviraciu zygis budry
Nors projekto dalyviai įveikė kelionę dviračiais, tačiau dar liko keletas bendro projekto susitikimų veikloms aptarti, Budry malūno atidarymas, muziejui priklausančio Amatininkų namo ekspozicijų pristatymas ir baigiamoji konferencija rugpjūčio pabaigoje. Organizatorių nuotr.

Birželio 3–5 dienomis buvo tęsiamas projektas „Kultūros ir amatų keliu – Šakiai–Budry“. Šįkart keliaujant dviračiais nuo Budry miestelio (Lenkija) iki Zanavykų muziejaus (Lietuva). 10 dalyvių iš Lietuvos ir 15 bendraminčių iš Lenkijos per tris dienas įveikė 210 kilometrų.
 
Geriau negu nuo dviračio vargu ar įmanoma pažinti bet kurį kraštą – net ir savą. Minant pedalus, dairantis ir stabtelint atsipūsti visai kitaip patiri tiek patį kelią, tiek supančią aplinką. Svetingai kaimyniško projekto dalyviams duris atvėrė Mozūrijos ekologinė sodyba „Tylieji vandenys“, akių nėjo atplėšti nuo turtingos Skalisko miškų faunos ir floros, buvo apsilankyta Rapa piramidėje ir kurortiniame Geldapės miestelyje. Nemažai jėgų iš dalyvių pareikalavo antroji žygio diena, kuomet teko įveikti ilgiausią – maždaug 100 kilometrų atstumą nuo Geldapės iki Vilkaviškio, kuris mynikų kojas pasitiko kalvomis. O trečioji diena buvo skirta Lietuvos kraštovaizdžio ir kultūros objektų pažinimui. Kadangi taip jau sutapo, kad tas rytas buvo Sekminių, Kudirkos Naumiestyje dalyvauta šv. Mišių aukoje. Žygeivius palaimino ir trumpai bažnyčios istorijos faktus perbėgo kan. Donatas Jasulaitis. Iš ten kelias patraukė Sintautų link, o vėliau kaimynams įspūdį paliko Šakių miesto karilionas. Galutinis kelionės tikslas buvo Zanavykų muziejus, kuriame svetingai finišavusius pasveikino Šakių rajono savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius, darnia ir turininga projekto veikla pasidžiaugė ir pati per 200 kilometrų dviračiu sukorusi muziejaus direktorė Rima Vasaitiene, Budry miestelio vicemerė Anna Kowalewska bei rajono savivaldybės švietimo, kultūros ir sporto vedėjo pavaduotoja, „Vėjo“ klubo narė Eglė Plančiūnienė. Visiems žygio dalyviams buvo įteikti medaliai bei simbolinės dovanėlės, o atsisveikino visi su viltimi, kad projektinės veiklos vėl suves.

Lina Morkūnienė

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.