Sutaupytos lėšos paskirstomos pagal poreikius

Jei ūkininkai viščiukus skaičiuoja rudenį, tai savivaldybės seniūnijos nuveiktus darbus ir sutaupytas lėšas susumuoja žiemą, metams baigiantis.
 
Šakių rajone yra keturiolika seniūnijų, kurios kaip savivaldybės biudžetinės įstaigos turi finansinį savarankiškumą. Išgyventi tenka su tokiu metiniu biudžetu, kokį paskiria rajono savivaldybės taryba. Kaip sakė savivaldybės  Biudžeto ir turto skyriaus vedėja Egidija Grigaitienė, atskirose rajono seniūnijose metų pabaigoje sutaupytos lėšos yra skirtingos ir paskirstomos kiekvienos seniūnijos nuožiūra. Toli gražu ne visos seniūnijos metų pabaigoje gali pasidžiaugti sutaupytomis lėšomis. „Seniūnai vykdo trylika įvairių finansavimo programų, todėl pirmiausia žiūrima, kurioms sritims labiausiai reikia lėšų, kur yra susikaupę skolos. Sutaupytos lėšos gali būti skiriamos ir gatvių apšvietimui, ir kultūrinėms reikmėms, ir priedams prie atlyginimų. Patys seniūnai sprendžia, kaip perskirstyti lėšas, o galutinius sprendimus priima rajono savivaldybės taryba“,- paaiškino vedėja E.Grigaitienė. Beje, įstatymais nustatyta tvarka yra gana biurokratiška, nes net keturių litų perkėlimas iš vienos „eilutės“ į kitą, turi būti tvirtinamas savivaldybės tarybos sprendimu.

Šiais metais trys rajono seniūnijos dalį sutaupytų lėšų ketina skirti ugniagesių atlyginimams išmokėti, kadangi iš biudžeto papildomų lėšų nebuvo skirta. „ Darbo užmokesčio fondo lėšos sutaupomos tais atvejais, jei darbuotojai sirgo ar buvo laisvas etatas. Aš net skatinu seniūnus tokias lėšas skirti būtent žmonėms kaip papildomą užmokestį, kadangi seniūnijos darbuotojų atlyginimai yra varganiausi, daugelis dirba už minimalią algą,“- pastebėjo skyriaus vedėja E.Grigaitienė. Kaip rodo ankstesnių metų patirtis, seniūnijos sutaupytas lėšas panaudoja įvairioms reikmėms,- tiek ūkinėms, socialinėms, kultūrinėms, tiek ir darbuotojų atlyginimams.  Metų pabaigoje darbuotojai gali gauti 50 ar 100 litų priedą. Yra buvę, kad vienos seniūnijos darbuotojams šventinis priedas tesiekė 37 litus.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.