Vanduo skalbinius nudažė geltonai

vanduo blogasSima KAZARIAN
 
„Apakau, kai iš skalbimo mašinos ištraukiau bliuzelę, kurią skalbiau 60 laipsnių temperatūroje. Prieš skalbiant ji buvo balta, o dabar jau galima mesti lauk“,- pasakojo Lukšių gyventoja.
 
Nuotr. Tokį vandenį kai kurie lukšiečiai turi naudoti buities reikmėms. Jame išskalbti balti rūbai nusidažo geltonai.
 
Paskambinusi į laikraštį ji teigė, jog Lukšiuose gyvena ne vienerius metus, todėl žino, jog vanduo ne visada yra toks blogas. „Jei jis visada būtų toks pat, net nesikreipčiau, tačiau kartais jį mes net geriame iš krano. Įdomu, gal galima kažką padaryti, kad jis vėl būtų kokybiškesnis?“- klausė moteris.

Ne vanduo, o rūdys

Moteris teigė pirmiausiai skambinusi į UAB „Šakių vandenys“ administraciją, kur pasiskundė, kad vandens kainos pakilo, o jo kokybė labai suprastėjo. Tačiau išgirdusi, kad nepasitenkinimą ji turėtų išreikšti raštu, renkantis vos ne teisminį kelią, moteris sutriko. „Aš tikrai nenoriu nei kovoti, nei teistis. Pirmiausiai ir skambinau į „Šakių vandenis“ norėdama išsiaiškinti, ar įmanoma ką padaryti. Tačiau jų atsakymo aš nesupratau“,- kalbėjo lukšietė.

Ne ji viena turi panašių pastebėjimų dėl prastos miestelio geriamojo vandens kokybės: „Baltų rūbų neperku, nes jie tuoj pat įsalsta. Užtenka dviejų skalbimų, kad buvusi balta patalynė taptų geltona. Tikrai „Šakių vandenys“ man pinigų negrąžins, nors sugadinau puošnius marškinius, už kuriuos sumokėjau porą šimtų litų. Juos vilkėjau iki tol, kol atsikrausčiau gyventi čia. Dabar, po poros skalbimų, jie nenešiojami.“ Atsukus kraną ir prileidus į indą vandens, jame iš pradžių nusėda juodos nuosėdos. Kaitinant vanduo po truputėlį gelsta, kol pasidaro rusvas. Dušo kabinos sienelės rudomis dėmėmis apsineša per kelias dienas.

Mažiau skundžiasi tie, kurie gyvena daugiabučiuose, į ten atbėgusiame vandenyje žymiai mažiau rūdžių, nei pas kai kuriose kitose miestelio dalyse gyvenančius žmones.

Bando padėti ir individualiai
 
Klientė, paskambinusi Lukšiuose vandens kokybę prižiūrinčiam darbuotojui Artūrui Lekavičiui buvo labai maloniai pakonsultuota. Jis apgailestavo, kad vanduo vėl prastas, mat prieš keletą savaičių jau buvo plautos trasos. Kaip sakė „Šakių vandenyse“ dirbantis vyriškis, tokiais atvejais jis atvyksta į konkretų namą ir išvedęs guminę žarną bando dar kartą išplauti vamzdžius. Už ištekėjusį vandenį mokėti nereikėtų, nes skaitliukas būtų atjungtas.

Nusiskundimų dėl vandens kokybės yra tikrai nemažai. Kartais žmonės stebisi, kad labai silpna srove teka vanduo, taip būna, kai valomos trasos.

Prašo kompensacijų

Tuo tarpu UAB „Šakių vandenys“ nuostolingai dirbanti savivaldybei priklausanti įmonė, šiuo metu nekalba apie vandens kokybės gerinimą. Be gyventojų mokamo mokesčio už vandenį, dažnai „Šakių vandenys“ prašo papildomų finansinių injekcijų ir iš savivaldybės biudžeto.

Motyvuojama tuo, kad už pusę tiekiamo vandens lieka neapmokėta, be to, provincijoje yra sudėtingiau, kadangi čia trasos ilgesnės, nei mieste, kur atstumai tarp gyventojų namų maži. Vis tik gyventojų, kurie tikisi kokybiško geriamojo vandens šitie „Šakių vandenų“ argumentai nenuramina.

Praeito mėnesio tarybos posėdyje vėl buvo prašoma skirti lėšų padengti įsiskolinimus bankui.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.