Specialistai susipažino su inovacijomis rajone

nma griskabudisRugpjūčio 10 d. Griškabūdžio žemės ūkio bendrovėje bei Laimos Stonkuvienės įmonėje apsilankė Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) vadovas Erikas Bėrontas ir grupė specialistų, kurie tęsia renginių ciklą „NMA darbuotojai – arčiau paramos gavėjų“.

Nuotr. Petro Puskunigio (kairėje) vadovaujama Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė – viena iš novatoriškiausių ne tik rajone, bet ir Lietuvoje.

Vienas iš svečių apsilankymo tikslų – susitikti su naujuoju Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos prezidentu Petru Puskunigiu, kuris dar liepos pradžioje į šias pareigas buvo išrinktas Šeduvoje (Radviliškio r.) vykusiame 24-ame asociacijos suvažiavime.
 
P. Puskunigio vadovaujama Griškabūdžio žemės ūkio bendrovė – viena iš novatoriškiausių Šakių rajone. Pavyzdžiui, bendrovės fermoje gyvuliai klausosi klasikinės muzikos, specialiai parinktos mokslininkų. P. Puskunigis pasakojo, kad besiklausydamos šios muzikos karvės yra ramesnės, todėl duoda daugiau pieno. Jis atskleidė, kiek pieno duoda karvės rekordininkės, pasirodo, kad galima primelžti net 65 litrus pieno per dieną. Susitikime bendrovės vadovas, asociacijos prezidentas P. Puskunigis pabrėžė, kad prie bendrovės veiklos tobulinimo nemažai prisidėjo ir NMA administruojama parama.

L. Stonkuvienės agroservisas specializuojasi augalininkystėje. Per 22 veiklos metus jis tapo moderniu šeimos ūkiu – kartu su tėvais darbuojasi ir abu Stonkų sūnūs bei marčios. Šiame ūkyje didelis dėmesys yra skiriamas šiuolaikinėms technologijoms: darbas radijo imtuvais, GPS technologijos, dronai, modernus elevatorius ir kitos naujovės padeda efektyviau tvarkytis ūkyje. Pasak įmonės valdytojo Aleksandro Stonkaus, labiausiai atsipirkusi yra investicija į žemę, nes būtent ji šiandien leidžia didinti darbo našumą, taupyti išteklius, taikyti naujoves.

Susitikimo metu NMA vadovas E. Bėrontas pažymėjo, kad organizuojamas toks renginių ciklas ir susitikimai suteikia galimybę NMA darbuotojams ne tik pamatyti administruojamus dokumentus, bet ir įsiklausyti į žemdirbių lūkesčius, sužinoti veiklos aktualijas.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.