akcija2024 568px

Per Lietuvą nuvilnijo jau penktus metus Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamas nacionalinis edukacinis projektas „Lietuvos muziejų kelias“. Šis projektas savo kelionę pradėjo Žemaitijoje, vėliau vingiavo per Aukštaitiją ir Dzūkiją, o dabar persikėlė į Suvalkiją.

Šiemet projekto organizatoriai plėtoja temą „Dvarų kultūros atspindžiai“. Zanavykų muziejus prisijungė prie gražios iniciatyvos ir rugpjūčio 26 d. pristatė išskirtinę parodą „Mykolas Kleopas Oginskis. Sugrįžimas (1765–1833m.)“.

Parodoje išsamiai pasakojama apie M. K. Oginskio asmenybę, jo šeimą, giminę, diplomato ir valstybės veikėjo kelią, rašytinį ir muzikinį palikimą, ryšius su Vilniumi ir Rietavu bei atminimo įamžinimą Lietuvoje, Baltarusijoje, Lenkijoje ir Italijoje.
 
Renginį muzikiniu kūriniu pradėjo Vismantė Vasaitytė. „Lietuvos muziejų kelią“ pristatė projekto programos koordinatorius Suvalkijoje – Lietuvos prezidento Kazio Griniaus memorialinio muziejaus vyr. fondų saugotojas Tomas Kukauskas. Sveikinimo žodį parodos atidarymo proga tarė vicemeras Edgaras Pilypaitis, Šakių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Rima Rauktienė.

Parodą pristatė svečias iš Žemaitijos – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Jis linkėjo renginio svečiams, ypač jaunimui, išvykti į užsienį ir pamatyti pasaulį, pasisemti žinių geriausiose mokymo įstaigose, o tada grįžti į savo gimtinę Lietuvą.

Manoma, kad per visą Lietuvos dvarų istorijos raidą jų yra buvę apie 2000. Tikrai ne vieną kartą Lietuvos istorijoje griuvo ar buvo griaunami dvarai, bet jie vėl ir vėl kilo. Šakių rajonas buvo turtingas dvarų. Dabar dvarai prisikelia naujam gyvenimui. Kultūros židiniais galima laikyti Kidulių, Gelgaudiškio ir Zyplių dvarus.

Renginyje būta ir šokių. Kidulių dvaro šokių kolektyvas (vadovė  Irma Svetlauskienė) pašoko keturis XIX a. pradžios dvaro šokius. Paskutinį šokį kvietė renginio dalyvius pašokti kartu. Gelgaudiškio dvaro šokių kolektyvas „Liocukas“ (vadovė Edita Balčiūnienė) renginio dalyvius kvietė šokti XIX a. pabaigos–XX a. pradžios dvaro šokius.

2015 m. buvo minimos 250-osios garsaus kompozitoriaus, visuomenės veikėjo M. K. Oginskio gimimo metinės. Parodą, skirtą šiai iškiliai asmenybei, parengė Lietuvos dailės muziejus ir VO „Regionų kultūrinių iniciatyvų centras“. Parodos autorė ir kuratorė – Danutė Mukienė, dailininkė – Loreta Uzdraitė. Pagrindinis parodos rėmėjas – Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

akcija 2024 188px

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos