Pokyčiai, apie kuriuos reikia žinoti

Nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo vienodas piniginės socialinės paramos teikimo modelis visose savivaldybėse – būsto šildymo, karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų, kaip ir socialinių pašalpų, teikimas perduotas savarankiškai savivaldybių funkcijai ir ši parama bus finansuojama iš savivaldybių biudžetų lėšų.
 
Taigi seniūnijų darbuotojai tikrins ne tik socialinių pašalpų gavėjų buitį ir gyvenimo sąlygas, bet ir ne mažiau kaip 10 prašymų – paraiškų per mėnesį asmenų, kurie kreipėsi dėl būsto šildymo, geriamojo vandens ir karšto vandens išlaidų kompensacijų Šakių rajono savivaldybėje.

Gera žinia tiems būstų savininkams, kuriems pagal galiojusį Lietuvos Respublikos piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymą buvo sumažinta 50 procentų arba visai neskirta būsto šildymo kompensacija, kadangi jie nedalyvavo svarstant arba nepritarė daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektui, tačiau daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas vis vien įgyvendinamas. Jie vėl įgijo teisę į būsto šildymo kompensaciją nuo 2015 m. sausio 1 d.

Neigiamos pasekmės kiltų tik tuo atveju, jei dėl šių asmenų veiksmų (neveikimo) daugiabučio namo atnaujinimo (modernizavimo) projektas nebuvo pradėtas įgyvendinti.

Taip pat nuo kovo 1 d. savivaldybėje keičiasi laidojimo pašalpos mokėjimo būdas. Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Paramos mirties įstatymo nuostatomis, paskirta laidojimo pašalpa ne vėliau kaip per 24 valandas, pateikus visus reikalingus šiai pašalpai gauti dokumentus, bus pervedama į išmokos gavėjo asmeninę sąskaitą banke. Anksčiau buvo išmokama tiesiogiai išmokos gavėjui. Primename, kad laidojantis asmuo dėl laidojimo pašalpos gavimo turi kreiptis į savivaldybės administraciją pagal mirusio asmens buvusią deklaruotą gyvenamąją vietą arba laidojančio asmens deklaruotą gyvenamąją vietą. Jis turi turėti savo asmeninės sąskaitos numerį.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.