baneris leidinys

nk3x3 2020
Krepšinio aikštelėje dėl geriausiųjų vardo aršiai kaunasi Paulius Balčiūnas (kairėje) ir Almantas Liepuonis. V. Venslovaičio nuotr.


Deimantė BAKAITYTĖ

Liepos 24 dieną, penktadienį, Šakiuose nuo penktos vakaro iki ketvirtos ryto vyko šeštasis „3x3“ naktinis krepšinio turnyras, kurį organizavo „NK Šakiai“ komanda, o jiems pagelbėjo Šakių jaunimo kūrybos ir sporto centras, „Zanavykų sąšauka“ bei Šakių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Daugiau nei penkių šimtų krepšinio aistruolių neišgąsdino net smarkiai praūžęs lietus. Kaip teigė „NK Šakiai“ pagrindinis organizatorius Marius Pavalkis, tikriausiai tiek žmonių nesusirenka net į Nacionalinės krepšinio lygos finalų atkrintamąsias rungtynes.

„Tos komandos, kurios dalyvavo anksčiau, tai sakė, kad mes jau pernai supratom, kad važiuosim pas jus ir kitais metais, nes žmonių palaikymas, žmonių kiekis, kuris būna jūsų renginyje – į tokį turnyrą tiesiog negalima nevažiuoti. Tai reikia pasakyti ačiū ir šakiečiams, kurie mus taip aktyviai lanko, nes tai labai gera proga prisitraukti daug gerų, stiprių komandų“, – dalinasi grupių, kurios jau ne pirmi metai rungtyniauja ir sudaro daugiau nei pusę visų dalyvaujančių, įspūdžiais M. Pavalkis.

Organizatorius labai džiaugėsi dideliu žiūrovų aktyvumu ir teigė, kad tikriausiai naktinis krepšinis jau tapo tradicija Šakiuose: nesvarbu, ar jaunas, ar senas – visi nori prisijungti ir palaikyti tiek kraštiečius, tiek kitų miestų krepšinio mėgėjus. Varžybas jau antri metai galima vadinti respublikinėmis, nes komandos atvyko iš įvairiausių miestų: Šiaulių, Kauno, Jonavos, Nemenčinės, Kupiškio, Kuršėnų, Plungės, Lazdijų, Marijampolės, Kėdainių, Balbieriškio, Vilniaus.

Pasak M. Pavalkio, anksčiau dalyviai  tik prieš registracijos pabaigą suskubdavo registruotis, tačiau šiais metais dėl kelių šakiečių komandų teko praplėsti numatytus limitus – iš viso dalyvavo net 33 krepšinio komandos. Pats turnyras vyko pagal FIBA „3x3“ taisykles, tad komandos turėjo galimybę gauti FIBA reitingo taškus. Tai reiškia, kad komandiniai taškai buvo skaičiuojami FIBA sistema, todėl komandos galėjo reitinguoti save su kitais Lietuvos ar pasaulio krepšininkais. Pasak „NK Šakiai“ pagrindinio organizatoriaus, pirmą kartą  žiūrovai galėjo varžybų eigą stebėti internete – FIBA puslapyje buvo galima  matyti, kaip sekasi žaisti komandai ir sekti varžybų rezultatus, o komandų žaidėjai bei žiūrovai galėjo ekranuose matyti rezultatus ir laiką. M. Pavalkis sako, kad pirmas blynas tikrai nebuvo prisvilęs.

Krepšinio komandos kovojo trijose skirtingose grupėse: gimę 2004 m. ir jaunesni, gimę 2002 m. ir jaunesni bei mėgėjai. Po įnirtingos kovos jauniausioje grupėje pirmąją vietą užėmė šakiečių komanda „326“ (Matas Adomaitis, Paulius Mozūraitis, Benas Vaišvilas, Karolis Pavalkis), antrąją – šiauliečių komanda „EDGE“, trečiąją vietą iškovojo šakiečiai – „Šakių JKSC“ (Pijus Antanas Olekas, Justas Maksvytis, Šarūnas Virbauskas, Mantas Maksvytis). Tarp vyresniųjų, kurie ne mažiau atkakliai siekė pergalės, pirmąją vietą užėmė „Martynas ir draugai“, svečiai iš Šiaulių, antrąją – „Grybų karas“ iš Kauno, o trečiąją – šakiečiai „Klaounai“ (Nedas Zarėnas, Martynas Martinaitis, Rokas Pocevičius, Paulius Bacevičius). Tarp mėgėjų geriausiai pasirodė Vilniaus „SKL-Losrita“ komanda, antrąją vietą užėmė kuršėniškių ir šiauliečių jungtinė komanda „Tiek ir tereikėjo“, o trečiąją – „Valjonos“ kraštiečių bei iš Kauno atvykusių dalyvių komanda (Edvinas Kurlinkus, Robertas Balčius, Almantas Liepuonis, Simas Raupys). Prizinių vietų laimėtojams buvo išdalintas net 700 eurų prizinis fondas ir rėmėjų dovanos.

Žiūrovai, kaip ir anksčiau, galėjo ne vien tik stebėti rungtynes, bet ir savo jėgas išbandyti vykusiuose konkursuose. Oro karaliaus konkurse, įveikęs aštuonis varžovus, laimėjo plungiškis Laurynas Stonkus, o Drunk&Dangerous išbandyme nugalėjo šakietis Renatas Rainys. Tritaškių metimo varžybose dalyvavo 51 dalyvis, visiems varžovams nosį nušluostė Tadas Pažėra.

Tiesa, „NK Šakiai“ komanda po renginio skaičiavo, kad šių metų naktinis krepšinis kainavo daugiau lėšų nei planuota, tačiau vis dar tikisi sulaukti atsakymo iš keleto rėmėjų, kurie žadėjo paremti, tad galiausiai nuostolių neturėtų būti. M. Pavalkis teigia, kad jokio pelno nesiekia ir pripažįsta, jog būna, kad jau kelias savaites prieš turnyrą sunkiai miegasi naktimi, nes galvoje sukasi tik krepšinis, tačiau šiais metais renginys yra „absoliučiai pavykęs“ ir džiaugtis tikrai yra kuo.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos