baneris leidinys

klaseGiedrė MERČAITIENĖ
 
Sparčiai gyventojų skaičiumi mažėjančiame rajone išgirdus, kad Šakių darželiuose netelpa vaikai, sunku bepatikėti. Antradienį savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo Elvydo Pauliukėno kabinete vykusio specialaus susitikimo metu paaiškėjo – vaikų nėra per daug. Išsiaiškinus padėtį ir priėmus keletą svarbių sprendimų, viliamasi, kitąmet bus patenkinti visų tėvų prašymai priimti jų atžalas į ugdymo įstaigas.
 
Nuotr. Antras mėnuo Šakių „Varpo“ mokytoja Daina Bankauskienė priešmokyklinukus ruošia pirmajai klasei.
 
Susirūpino perpildytais darželiais
 
Antradienį savivaldybėje susitiko Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas E. Paliukėnas, skyriaus specialistai Sofija Liudžiuvienė, Gintaras Demenius, vicemeras Edgaras Pilypaitis, Šakių „Varpo“ mokyklos direktorius Vitas Daniliauskas, Šakių mokyklos-darželio „Berželis“ direktorė Lina Viliūšienė, Šakių lopšelio-darželio „Klevelis“ direktorė Vilija Butikienė.

„Dabar taip išeina, kad ne visi norintys patenka į Šakių darželius. Mano žiniomis, į „Berželį“ nepateko 8 vaikai, į „Klevelį“ – 8“, – padėtį apžvelgė E. Pauliukėnas.

„Turime spręsti bėdą. Kas gi yra Šakiai? Atviras miestas jaunai šeimai ar ne? Kaip ir ne. Būsto politikos normalios neturime. Ateitų jaunas specialistas su šeima, kur jis gyventų, kur jis leistų vaikus į darželį? Vadinasi, mes užkertam kelią“, – sakė E. Pilypaitis.

Griežta kontrolė

Patenkinti visų tėvų prašymus pavyktų perpildant grupes. Tačiau šiuo klausimu Šakių visuomenės sveikatos centro specialistai vykdo griežtą įstaigų kontrolę. Higienos normose numatyta, jog lopšelio grupėse gali būti ne daugiau kaip 15 vaikų, o vyresniųjų – 20.  

„Bet kodėl nežiūrima, kas yra dideliuose miestuose. Pažiūrėkite, po kiek vaikų yra Vilniaus, Kauno darželiuose. Tai čia mūsų Šakiuose kažkaip viską sureikšminame“, – pastebėjo specialistė S. Liudžiuvienė.  

Negana to, į Šakių darželius suvažiuoja vaikai iš kitų seniūnijų.

„Reikėtų koreguoti Tarybos sprendimą, leidžiantį ateiti iš visų seniūnijų. Dabar, jeigu netenkina gyvenamosios vietovės ikimokyklinės įstaigos darbo laikas, jie gali ateiti į Šakius. Jeigu iš seniūnijų atvažiuojantys vaikai lankytų savo gyvenamosios vietos ikimokyklines įstaigas, sumažėtų vaikų“, – sakė direktorė L. Viliūšienė.  

Šešiamečius į mokyklą

„Jeigu yra nepatenkintų tėvų prašymų, gal galima mąstyti, kad nuo kito rugsėjo visi mažiukai būtų priimti į darželius, o šešiamečiai galėtų mokytis mokykloje, – kalbėjo E. Pauliukėnas. – Nuo šio rugsėjo atsidarė šešiamečių klasė „Varpe“. Lukšiuose šešiamečiai taip pat perkelti į mokyklą. Dėl trumpos darbo dienos tėvai nėra visai patenkinti vaikų buvimu mokykloje.“

Švietimo ir mokslo ministerijoje garsiai kalbama, kad nuo 2016 m. rugsėjo bus privalomas priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdymas, kuris šiemet vykdomas pagal naują programą.

„Manėme, kad su ta nauja programa ateis ir privalomas šešiamečių ugdymas, bet ji atėjo, o privalomo mokymo nėra“, – komentavo specialistė S. Liudžiuvienė. Antras mėnuo priešmokyklinę grupę Šakių „Varpe“ lanko 22 šešiamečiai. Juos ugdanti mokytoja Daina Bankauskienė, kuri toliau mažuosius vesis į pirmą klasę, labai džiaugiasi šia naujove.

„Šią naujovę vertinu tikrai teigiamai. Vaikai nejaus jokios baimės ateiti į pirmą klasę, nebus streso todėl, kad bus pasimokę vienerius metus mokykloje, – sako D. Bankauskienė.– Kitas teigiamas dalykas – šiuos vaikučius toliau vesiuosi į pirmą klasę. Aš puikiai žinau, ko kiekvienam reikia.“
 
Paleisti nenori

Visišku priešmokyklinio amžiaus vaikų nukreipimu į mokyklą neliko sužavėtos darželių direktorės. Kaip pastebėjo daželio „Klevelis“ direktorė V. Butikienė, toks sprendimas nebūtų geras ir tuo  tikrai nebūtų patenkinti tėvai.

„Manau, tėvai to nenorės. Aš pati norėčiau, kad mano vaikas, būdamas šešerių metukų, eitų į darželį“,–sakė V. Butikienė. Be to, žvelgdama į rajono vaikų gimstamumą ir pateikusiųjų prašymus darželiuose lankyti priešmokyklines grupes, direktorė mano, kad ne visais metais galės jas užpildyti.  

Kad neliktų „Varpas“ be šešiamečių, o ir darželiai būtų patenkinti, nutarta darželiuose leisti  formuoti po dvi priešmokyklines grupes, į kurias galės ateiti ir jaunesni vaikučiai. Į „Varpą“ numatyta nukreipti visus norinčius ar netelpančius į darželius. Posėdį reziumavęs E. Pilypaitis sakė:  „2016 m. rugsėjo 1 d. mes neturėsime problemų nei su priešmokyklinukų, nei su ikimokyklinukų priėmimu į ugdymo įstaigas.“

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos