Mažieji įsiliejo į kamštelių rinkimo vajų

kamsteliaiLukšių vaikų darželio „Ąžuoliukas“ mažieji auklėtiniai prisidėjo prie šalyje įgyvendinamo projekto „Kamštelių vajus“. Per pusmetį lukšiečiai surinko nemažą kiekį kamštelių.
 
Nuotr. Prie ekologinės akcijos „Kamštelių vajus“ prisidėję mažieji lukšiečiai per pusmetį surinko išties nemažą kiekį kamštelių, iš dalies jų sukūrė meno kūrinį.  
 
Kovo mėn. ikimokyklinio ugdymo pedagogės Ingos Sorakienės 3–4 metų ugdytiniai smagiai prisidėjo prie gamtosauginės akcijos „Kamštelių vajus“ ir rinko plastikinius kamštelius.

„Vaikams labai patinka ši veikla. Jie su mielu noru renka kamštelius. Juos vaikai neša iš namų, be to, tapo įpročiu lauke pamačius kamštelį pakelti nuo žemės ir atnešti į grupę“, – pasakojo pedagogė I. Sorakienė.  

Akcijos „Kamštelių vajaus“ tikslas – surinkti kuo daugiau gamtoje išmėtytų plastikinių butelių kamštelių ir juos priduoti perdirbti.

„Prisidėdami prie šios akcijos ugdome vaikų sąmoningumą, kad gamtoje negalima šiukšlinti, reikia pakelti numestą šiukšlę. Jas reikia rūšiuoti. Aiškiname, kad kamštelį dar galima panaudoti jį perdirbant“, – sakė pedagogė.

Spalio 15 d. Kaune esančiame surinkimo punkte buvo pristatyti mažųjų lukšiečių surinkti kamšteliai. Pasirodo, per pusmetį jie surinko išties nemažą kiekį kamštelių (20 kg 60 g). Be to, iš kamštelių vaikai sukūrė paveikslą, kuris šiuo metu eksponuojamas darželyje. Kamštelių vajus tuo dar nesibaigė. Juos darželinukai renka ir toliau.

Pirmą kartą Lietuvoje konkursas „Kamštelių vajus“ buvo paskelbtas 2012 m. Projektas jau pirmais metais sulaukė didžiulio susidomėjimo ir dalyvių aktyvumo. Tuomet surinkti kamšteliai buvo priduoti didžiausiai Europoje antrinių polietileno atliekų perdirbėjai AB „Plasta“, kur perdirbta beveik tona surinktų plastikinių butelių kamštelių. 2013 m. jų perdirbta daugiau nei keturios tonos.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Miškasodis: kiek tai prasminga ir reikalinga?

klausimelis 04 23Rimas iš Gelgaudiškio:

Nemažai esu medžių per gyvenimą pasodinęs, nors ne miškininkystėje dirbu. Esu gelgaudiškietis, todėl rūpi Gelgaudiškio miško likimas. Mačiau, kaip žūsta miškas. Bet toks gyvenimas. Mums gal ir atrodė, kad reikėjo anksčiau sergančius medžius pjauti. Faktas, kad yra išnykę didžiuliai miško plotai, bet tam yra specialistai. Nuomonės gelgaudiškiečių išsiskyrė: vieni šaukia, kodėl mišką išpjovė, bet jau miškas buvo miręs. 

klausimelis 04 23 2

Danutė iš Gelgaudiškio:

Džiaugiuosi, kad vyko miškasodžio akcija. Nesu anksčiau dalyvavusi ir medžių ne itin daug pasodinusi. Dėl miškų kirtimo išties daug nuomonių, yra prieštaraujančių plyniems miško kirtimams. Manau, jeigu jau medžius kokios kirvarpos graužia, būtina šalinti, bet po to reikia ir atsodinti. Dalyvavau, nes man rūpi, kad vaikai ir proanūkiai turėtų kur žemuogių ar grybų pasirinkti, augtų kuo sveikesnėje aplinkoje.


BlueYellow-baneris
 
TKV sakiai350
sms
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.