baneris leidinys

Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Ąžuoliukas“ – pirmoji rajone ikimokyklinio ugdymo įstaiga, prisidėjusi prie tautiškumo ugdymą skatinančio tarptautinio projekto „eTwinning“. Antrus metus jame dalyvaujantiems darželinukams projektas atvėrė duris į pasaulį, o ugdymo procesas tapo įdomesnis.  
 
Lukšių vaikų darželio „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo pedagogė Inga Sorakienė, susidomėjusi tarptautiniu projektu „eTwinning“, paragino įstaigos bendruomenę aktyviau dalyvauti projektinėje veikloje. Pradžioje, prieš dvejus metus, darželio bendruomenė veikė kaip projekto partnerė. Darželinukai dalyvavo „eTwinning“ projekte „Christmas cards“ (iš įvairių šalių gavo kalėdinius sveikinimus, patys gamino ir siuntė kalėdinius atvirukus kitų šalių vaikams) bei projekte „Math on Scene“, kurio metu vaikai buvo supažindinti su netradiciniu matematikos mokymosi būdu.

Vasarą vykusiame tarptautinio projekto „eTwinning“ seminare dalyvavusi I. Sorakienė pasiūlė idėją apie vaikų tautiškumo ugdymą per etnokultūrą. Pedagogės pasiūlymas sulaukė pritarimo ir buvo užregistruotas naujas projektas „Pasaulio lietuvis“, kurį koordinuoja idėjos autorė kartu su Norvegijos lituanistinės mokyklos mokytoja.

Projektas „Pasaulio lietuvis” skirtas būtent ugdyti vaikų tautinę savimonę per mūsų etnokultūrą. Jo metu vaikai susipažins su mūsų kultūriniu paveldu. Prie projekte dalyvaujančio Lukšių Vinco Grybo gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Ąžuoliukas“ prisijungė Utenos lopšelis-darželis „Šaltinėlis“, Jurbarko mokykla „Ąžuoliukas“, Telšių lopšelis-darželis „Mastis“, Norvegijos lituanistinė mokykla „Žemyna“.

Siekiama kuo daugiau įtraukti naujų pedagogų į „eTwinning“ projektus, o jau dirbantiems su jais suteikti galimybę susipažinti su naujais būsimų projektų partneriais.

„Organizuojant šiuos projektus ugdomoji veikla tampa daug įdomesnė ir įvairesnė: elementarios veiklos vaikams pateikiamos kitaip nei įprasta. Darželinukai į tokius užsiėmimus įsiraukia labai lengvai. Pedagogui tai ne tik ugdomosios veiklos paįvairinimas, bet ir puiki galimybė tobulėti“, – kalbėjo projektų nauda įsitikinusi I. Sorakienė.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos