Niokojamus kelius išgelbėtų draudimas vežti medieną

medienaGiedrė PLEČKAITYTĖ

Problemos dėl rajone niokojamų kelių metai iš metų kartojasi. Praėjusiame seniūnų susirinkime Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis griežtos kritikos negailėjo privačių miškų kirtėjams dėl jų disponuojamos medienos laikymo pakelėse. Esą pagrindiniai kelių niokotojai - miškininkai ir medienos vežėjai. Tačiau, ar visada kalti tik jie?

Nuotr. Paprastai pavasariais pakelėse sukraunama mediena, pasak A. Pauliukevičiaus, gadina ir valstybinės reikšmės kelius.

Praėjusį ketvirtadienį vykusiame rajono seniūnų susirinkime savivaldybės Ūkio skyriaus vedėjas Kęstutis Kuncaitis piktinosi, jog skundų dėl suniokotų kelių kasdien sulaukia net po kelis. Kaip taisyklė, dažniausiai dėl kelių niokojimo yra kaltinami urėdijos miškininkai ir privačių miškų savininkai. Seniūnų susirinkime vedėjas nemažai kritikos išsakė būtent privačių miškų savininkams, ir miško kirtimui leidimus išduodančiam Valstybinės miškų tarnybos Miško kontrolės skyriaus Marijampolės teritorinio poskyrio vyriausiajam specialistui Algirdui Dičpinigaičiui. Pasak K. Kuncaičio, būtina spręsti susidariusią situaciją, nes pavasarį kelius gadina privačių miškų savininkai, o rudenį – cukrinių runkelių augintojai. Todėl savivaldibės administracijos direktoriaus Juozo Puodžiukaičio kabinete antradienį įvyko specialus susirinkimas, skirtas kilusių problemų aptarimui. Be savivaldybės atstovų susirinkime dalyvauti buvo pakviesti VĮ „Šakių miškų urėdija“ urėdas Sigitas Tamošaitis ir Miškų kontrolės skyriaus specialistas A. Dičpinigaitis, tikinęs, jog skundų dėl kelių niokojimų irgi sulaukia daug. „Manau, savivaldybė galėtų priimti sprendimą uždrausti, sakykime, kovo mėnesį vietinės reikšmės keliais vykdyti bet kokį medienos transportavimą. Kodėl gi ne? Jeigu norima išsaugoti miško ir bendrojo naudojimo kelius – tai iš viso niekas neturėtų važiuoti savaitę ar dvi“,- sakė A. Dičpinigaitis. Beje, Jurbarko rajono savivaldybė yra priėmusi tokį sprendimą, tačiau tai nepadėjo išvengti kelių niokojimo. „Privatininkams kirsti medieną leidimai išduodami ištisus metus. Mes neturime jokių juridinių įgaliojimų, kad miško savininkui galėtume neišduoti leidimo kirtimui“,- pridūrė A. Dičpinigaitis.
 
Šakių miškų urėdijos urėdas S. Tamošaitis sako nesuprantantis urėdijai metamų kaltinimų dėl suniokotų kelių. Mat urėdija iš savo biudžeto kasmet miško kelių priežiūrai skiria apie 400 tūkst. litų. Be to, šiemet urėdija skyrė dar 160 tūkst. iš kelių fondo. Apskritai nemažai lėšų kelių priežiūrai skirianti urėdijos administracija nesupranta, kodėl žmonės dažnai kaltina urėdiją, juk ji pati skiria daug lėšų kelių priežiūrai.
Be to, yra ir kita bėda. Šakių kelių tarnybos viršininkas Antanas Pauliukevičius pabrėžė, kad tiek urėdija, tiek privatininkai mėgsta medieną pasidėti šalia kelio. „Tai kelia didelį pavojų eismo saugumui. Jeigu netyčia nelaimė, o šalia guli rąstų krūva – tai iš karto didelis pavojus gyvybei“,- pastebėjo A Pauliukevičius, pridurdamas, jog mediena turi būti kuo toliau nuo valstybinių kelių pakraščių. Pavojingai sukrauta mediena kurį laiką gulėjo kelių Veršiai – Pavingrupiai, Šakiai – Prūseliai, Gelgaudiškis – Plokščiai, Kiduliai – Slavikai atkarpose. Paprastai pavasariais pakelėse sukraunama mediena, pasak A. Pauliukevičiaus, gadina ir valstybinės reikšmės kelius. Tai komentavęs urėdas S. Tamošaitis, paneigė, kad valstybinių kelių pakelėse laikoma urėdijos darbuotojų nukirsta mediena. „Žinoma, kad būtų lengviau privažiuoti pasiimti, mediena dedama, bet tik prie miško kelių – mūsų žinybinių kelių“,- sakė S. Tamošaitis.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar sutiktumėte prisidėti prie kelių infrastruktūros gerinimo?

klausimelis 05 17Ona iš Patamošupių:

Asfaltuotas kelias pas mus. Jau seniai paklotas. Ir remontuotas jau truputį. Tai man ir neaktualus šitas klausimas. Kita problema yra – pro mus autobusas neina. Tai turim pėsčiomis eiti du kilometrus iki Patašinės, kad iš čia nuvažiuotume į Griškabūdį, Šakius. 

klausimelis 05 17 2

Gediminas iš Žeimio k.:

Turime savo kaime ir žvyrkelio atkarpą. Tik koks šimtas metrų asfalto, per patį kaimą. Gyvenu čia nuo 1973m. Tai ir kenčiam nuolat dulkes. Žadėjo ir ūkininkai prisidėti. Manau, visi gyventojai prisidėtų kažkiek, kad tą asfaltą paklotų. Asmeniškai aš taip pat, kiek galėčiau, tiek prisidėčiau.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.