Rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas V. Skeirys informavo, jog nuo kitų metų vasario mėnesio bus įsteigta nauja pareigybė – bendruomenės pareigūnas. Jis bus savotiškas atstovas ryšiams tarp bendruomenių ir policijos pareigūnų palaikyti. Statutinis pareigūnas vykdys ne baudžiamąsias funkcijas, o prevencines. Bus siekiama įgyvendinti „Saugios kaimynystės“ ir kitas prevencines programas rajone. Visą gruodžio mėnesį numatyta vykdyti akciją „Petardos“. Jos metu bus organizuojami reidai, tikrinamos prekybos pirotechnika vietos, aiškinamasi, ar nepažeidinėjama nustatyta tvarka. „Petardų negalima sprogdinti prie mokyklų, taip pat nuo 22 valandos, kuomet mieste prasideda rimties laikas,“ - sakė pareigūnas. Kaip vieną iš didžiausių problemų mieste bei rajone V.Skeirys įvardijo nelegalius prekybos taškus, kuriuose prekiaujama kontrabandinėmis ar kitomis nelegaliomis prekėmis. Anot jo, šakiečiai turėtų būti pilietiškesni ir pranešti apie savo pažįstamus asmenis ar kaimynus, kurie užsiima nelegalia veikla. Populiariausios prekės „taškuose“ - kontrabandinės cigaretės, alkoholiniai gėrimai ir kuras. Policija reaguoja ir į anoniminius pranešimus, informatoriams garantuoja slaptumą. „Deja, kol kas sulaukiame labai mažai pranešimų iš gyventojų apie nelegalią veiklą, nors puikiai suprantame, kad daugelis naudojasi šiomis prekeivių paslaugomis. Pernai buvo išaiškinta 30, šiemet – 45 nelegalūs prekybos „taškai“ rajone,“- sakė Prevencijos poskyrio viršininkas V.Skeirys, ragindamas šakiečius aktyviau bendradarbiauti su pareigūnais ir nebūti abejingais, kai kaimynystėje daromas nusikaltimas.
Pastaraisiais metais griežtėja reikalavimai maisto produktų gamybos, prekybos ir veterinarijos srityse. Apie dažniausiai iškylančias problemas kalbėjo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas A.Kasiliauskas. Anot jo, rajono gyventojai turi būti itin budrūs dėl afrikinio kiaulių maro pavojaus,- ši liga jau pasiekė ir į kaimyninę Rusiją bei Baltarusiją. Prieš šią ligą kol kas nėra nei vakcinos, nei gydymo. Paguodžia tai, kad afrikinis kiaulių maras žmonėms visiškai nepavojingas. Tuo tarpu rajono ūkininkams bei kiaulininkystės įmonėms šios ligos protrūkis atneštų didžiulius nuostolius, nes ir negyvi gyvuliai, ir fermos epidemijos atveju turi būti sudeginami. Rajono maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo kontrolę gyvulininkystės ūkiuose, maisto produktų gamybos bei prekybos įmonėse ir kitur. „Skundų per metus iš gyventojų gauname labai mažai. Šiemet sulaukėme tik 12 pranešimų, iš jų 3 – dėl maisto saugos reikalavimų pažeidimų. Ragintume gyventojus drąsiai kreiptis į tarnybą dėl vienokių ar kitokių pastebėtų pažeidimų. Reaguojame ir į anoniminius skundus,“- sakė tarnybos vadovas.
Nemenka problema mieste – valkataujantys šunys. Kol kas šis klausimas neišspręstas,- rajone nėra nei gyvūnų prieglaudos, nei vietinės tarnybos, galinčios pagelbėti gyventojams. Kaip informavo A.Kasiliauskas, valkataujančių gyvūnų surinkimu užsiima Vilniuje įsikūrusi Gyvūnų globos asociacija, - tektų skambinti šiai tarnybai telefonu ir ji kaip mat prisistatytų, tačiau šios tarnybos paslaugos kainuotų ne mažiau kaip nuo vieno iki keleto tūkstančių litų.
Seniūnijos šeimininkas A.Jakas pasidžiaugė, kad šiemet, kaip ir kiekvienais metais, mieste šventėms buvo papuoštos net trys kalėdinės eglės. „Jei mūsų didmiesčiuose kalėdinių eglučių puošybai išleidžiama po 15 ar 60 tūkstančių litų, tai mes pasitenkiname minimaliomis sąnaudomis. Įdėtos lėšos nežūsta,- papuošimai lieka kitiems metams. Apskritai, mums tenka itin daug funkcijų ir darbų, tvarkant, puošiant ir gražinant miestą“,- sakė seniūnas, pateikdamas trumpą savo metinę darbų atskaitą. Seniūnijos metinis biudžetas - beveik milijonas litų, tačiau net ir šių lėšų visoms numatytoms funkcijoms vykdyti nepakanka. Seniūnija atsako už miesto gatvių tvarkymą, apšvietimą, žaliųjų plotų šienavimą, socialinių būstų tvarkymą ir kita. Šiuo metu seniūnijos žinioje yra 147 socialiniai butai, kurių kapitalinį remontą savo lėšomis privalo atlikti seniūnija. Kasmet Šakių seniūnija organizuoja viešuosius darbus, kurių metu įdarbinama 130-140 žmonių. Seniūnijos socialiniai darbuotojai kartą per du mėnesius skiriamus maisto produktų paketus, kurių atgabenama beveik 2 tūkstančiai, išdalija seniūnijoje gyvenančioms socialiai remtinoms šeimoms.
Seniūnas A.Jakas paragino visus šakiečius parodyti daugiau iniciatyvos gražinant savo miestą, dažniau tvarkyti aplinką prie privačių sklypų ar daugiabučių. Artėjant šventėms, seniūno manymu, kiekviena įmonė ar organizacija turėtų skirti šiek tiek lėšų ir sukurti šventišką atmosferą darbovietėse, papuošti vitrinas, pastatų fasadus. Tegul visų nuotaika bus pakilesnė ir šventiškesnė.