Tegul metų pabaiga bus darbinga ir šventiška

sakiu seniunijaVioleta SEREDŽIUVIENĖ
 
Didžiausios rajone Šakių seniūnijos vadovas Alfonsas Jakas tradiciškai metams baigiantis į nuveiktų darbų aptarimą sukvietė seniūnijos pagalbininkus ir partnerius. Šventiniame pasitarime dalyvavo Šakių seniūnijos seniūnaičiai, kaimo bendruomenių atstovai, Šakių rajono valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Alfonsas Kasiliauskas, rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas Vidmantas Skeirys.
 
Nuotr. Šakių seniūnijoje vykusiame šventiniame susirinkime dalyvavo seniūnijos seniūnaičiai, kaimo bendruomenių atstovai, kiti seniūnijos pagalbininkai.
 
Pasitarime dalyvavęs rajono savivaldybės administracijos direktorius Juozas Puodžiukaitis artėjančių švenčių proga Šakių seniūnijos seniūnui įteikė kalėdinę gėlių kompoziciją, linkėdamas visam seniūnijos kolektyvui sėkmingų ateinančių metų. Pasak seniūno A.Jako, dabar pats metas, susirinkus draugėn, aptarti dažniausiai iškylančias problemas, įvertinti nuveiktus darbus. Šakių seniūnija rajone didžiausia tiek savo teritorija, tiek gyventojų skaičiumi, kurių yra arti 11 tūkstančių. Seniūnijai tenka spręsti ūkinius, socialinius, komunalinius ir kitus klausimus. „Mums keliami dideli reikalavimai, mes turime stengtis, kad Šakių miestas būtų sutvarkytas, švarus ir gražus. Džiaugiuosi, kad į pagalbą visada ateina seniūnijos seniūnaičiai, aktyviai dirba Girėnų, Ritinių, Gotlybiškių kaimo bendruomenės, neatsisako pagelbėti miesto įstaigų, organizacijų vadovai, neretai talkina ir rajono policijos komisariato pareigūnai,“- sakė A.Jakas.Mieste pasitaiko įvairių chuliganizmo atvejų,- laužomi gatvėse esantys kelio ženklai, užkliūva kelkraščiuose esančios smėlio dėžės, nuolat niokojamas per miesto tvenkinį nutiestas tiltelis, o saloje valytojos rytais nuolat renka šiukšles, švirkštus ir nuorūkas. Triukšmingas jaunimas pamėgo ir J.Lingio parko estradą. „Policijos pareigūnų pagalba labai reikalinga, nes būtina sudrausminti chuliganus. Seniūnijos darbuotojai pareigūnams gali suteikti nemažai naudingos informacijos,“- pastebėjo A.Jakas. Šiuo metu svarstomas pasiūlymas -  mieste įrengti nerūkymo zonas. Tokiomis zonomis turėtų tapti J. Lingio parkas ir Nepriklausomybės gatvė.
 
Nelegalūs „taškai“ - naudinga ar gėdinga kaimynystė?

Rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio viršininkas V. Skeirys informavo, jog  nuo kitų metų vasario mėnesio bus įsteigta nauja pareigybė – bendruomenės pareigūnas. Jis bus savotiškas atstovas ryšiams  tarp bendruomenių ir policijos pareigūnų palaikyti. Statutinis pareigūnas vykdys ne baudžiamąsias funkcijas, o prevencines. Bus siekiama įgyvendinti „Saugios kaimynystės“ ir kitas prevencines programas rajone. Visą gruodžio mėnesį numatyta vykdyti akciją „Petardos“. Jos metu bus organizuojami reidai, tikrinamos prekybos pirotechnika vietos, aiškinamasi, ar nepažeidinėjama nustatyta tvarka. „Petardų negalima sprogdinti prie mokyklų, taip pat nuo 22 valandos, kuomet mieste prasideda rimties laikas,“ - sakė pareigūnas. Kaip vieną iš didžiausių problemų mieste bei rajone V.Skeirys įvardijo nelegalius prekybos taškus, kuriuose prekiaujama kontrabandinėmis ar kitomis nelegaliomis prekėmis. Anot jo, šakiečiai turėtų būti pilietiškesni ir pranešti apie savo pažįstamus asmenis ar kaimynus, kurie užsiima nelegalia veikla. Populiariausios prekės „taškuose“ - kontrabandinės cigaretės, alkoholiniai gėrimai ir kuras. Policija reaguoja ir į anoniminius pranešimus, informatoriams garantuoja slaptumą. „Deja, kol kas sulaukiame labai mažai pranešimų iš gyventojų apie nelegalią veiklą, nors puikiai suprantame, kad daugelis naudojasi šiomis prekeivių paslaugomis. Pernai buvo išaiškinta 30, šiemet – 45 nelegalūs prekybos „taškai“ rajone,“- sakė Prevencijos poskyrio viršininkas V.Skeirys, ragindamas šakiečius aktyviau bendradarbiauti su pareigūnais ir nebūti abejingais, kai kaimynystėje daromas nusikaltimas.
 
Valkataujančių šunelių likimas kol kas neaiškus

Pastaraisiais metais griežtėja reikalavimai maisto produktų gamybos, prekybos ir veterinarijos srityse. Apie dažniausiai iškylančias problemas kalbėjo Šakių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas A.Kasiliauskas. Anot jo, rajono gyventojai turi būti itin budrūs dėl afrikinio kiaulių maro pavojaus,- ši liga jau pasiekė ir į kaimyninę Rusiją bei Baltarusiją. Prieš šią ligą kol kas nėra nei vakcinos, nei gydymo. Paguodžia tai, kad afrikinis kiaulių maras žmonėms visiškai nepavojingas. Tuo tarpu rajono ūkininkams bei kiaulininkystės įmonėms šios ligos protrūkis atneštų didžiulius nuostolius, nes ir negyvi gyvuliai, ir fermos epidemijos atveju turi būti sudeginami. Rajono maisto ir veterinarijos tarnyba vykdo kontrolę gyvulininkystės ūkiuose, maisto produktų  gamybos bei prekybos įmonėse ir kitur. „Skundų per metus iš gyventojų gauname labai mažai. Šiemet sulaukėme tik 12 pranešimų, iš jų 3 – dėl maisto saugos reikalavimų pažeidimų. Ragintume gyventojus drąsiai kreiptis į tarnybą dėl vienokių ar kitokių pastebėtų pažeidimų. Reaguojame ir į anoniminius skundus,“- sakė tarnybos vadovas.

Nemenka problema mieste – valkataujantys šunys. Kol kas šis klausimas neišspręstas,- rajone nėra nei gyvūnų prieglaudos, nei vietinės tarnybos, galinčios pagelbėti gyventojams. Kaip informavo A.Kasiliauskas, valkataujančių gyvūnų surinkimu užsiima Vilniuje įsikūrusi Gyvūnų globos asociacija, - tektų skambinti šiai tarnybai telefonu ir ji kaip mat prisistatytų, tačiau šios tarnybos paslaugos kainuotų ne mažiau kaip nuo vieno iki keleto tūkstančių litų.
 
Darbymetis niekada nesibaigia

Seniūnijos šeimininkas A.Jakas pasidžiaugė, kad šiemet, kaip ir kiekvienais metais, mieste šventėms buvo papuoštos net trys kalėdinės eglės. „Jei mūsų didmiesčiuose kalėdinių eglučių puošybai išleidžiama po 15 ar 60 tūkstančių litų, tai mes pasitenkiname minimaliomis sąnaudomis. Įdėtos lėšos nežūsta,- papuošimai lieka kitiems metams. Apskritai, mums tenka itin daug funkcijų ir darbų, tvarkant, puošiant ir gražinant miestą“,- sakė seniūnas, pateikdamas trumpą savo metinę darbų atskaitą. Seniūnijos metinis biudžetas - beveik milijonas litų, tačiau net ir šių lėšų visoms numatytoms funkcijoms vykdyti nepakanka. Seniūnija atsako už miesto gatvių tvarkymą, apšvietimą, žaliųjų plotų šienavimą, socialinių būstų tvarkymą ir kita. Šiuo metu seniūnijos žinioje yra 147 socialiniai butai, kurių kapitalinį remontą savo lėšomis privalo atlikti seniūnija. Kasmet Šakių seniūnija organizuoja viešuosius darbus, kurių metu įdarbinama 130-140 žmonių. Seniūnijos socialiniai darbuotojai kartą per du mėnesius skiriamus maisto produktų paketus, kurių atgabenama beveik 2 tūkstančiai, išdalija seniūnijoje gyvenančioms socialiai remtinoms šeimoms.

Seniūnas A.Jakas paragino visus šakiečius parodyti daugiau iniciatyvos gražinant savo miestą, dažniau tvarkyti aplinką prie privačių sklypų ar daugiabučių. Artėjant šventėms, seniūno manymu, kiekviena įmonė ar organizacija turėtų skirti šiek tiek lėšų ir sukurti šventišką atmosferą darbovietėse, papuošti vitrinas, pastatų fasadus. Tegul visų nuotaika bus pakilesnė ir šventiškesnė.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.