Rajone vienas po kito dygsta sprogmenys

isminuotojaiLapkričio 5 d. Kudirkos Naumiesčio seniūnijoje Miknaičių kaime ūkininko Edmundo Račkausko laukuose UAB „Gemesta“ darbuotojai, atlikdami žemės melioracijos darbus, rado 150mm artilerijos sviedinį.
 
Nuotr. Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos išminuotojai pastaruoju metu kone kasdien atvyksta į rajoną neutralizuoti sprogmenų.
 
Atvykę Lietuvos kariuomenės J. Vitkaus inžinerijos bataliono išminavimo kuopos išminuotojai priėmė sprendimą įvesti planą „Skydas“ ir palikti sviedinį apžiūrėti bei įvertinti jį kitą dieną šviesiu paros metu. Penktadienį išminuotojai priėmė sprendimą artilerijos sviedinį susprogdinti vietoje. Gavę žemės savininko leidimą, išminuotojai paruošė  tinkamą vietą, kuri buvo už kelių šimtų metrų nuo jo radimo vietos. Anot Inžinerijos bataliono Sprogmenų neutralizavimo kuopos kapitono Kazimiero Bogdano, sviedinį neutralizuoti jo radimo vietoje nebuvo galimybės dėl elektros linijos laidų, kurie eina virš radinio vietos. Vokišką, kaip manoma, Antrojo pasaulinio karo laikų artilerijos sviedinį išminuotojai, įvertinę jo būklę, susprogdino sėkmingai. Pasak J. Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojų, dažniau jiems tenka vykti į gretimą Vilkaviškio rajoną neutralizuoti Antrojo pasaulinio karo  „palikimo“, tačiau ir Šakių rajonas yra vietovė, kur praėjo karo frontas, tad nieko nuostabaus, kad vis dar atsiranda mūsų rajone nesprogusių įvairių sprogmenų ar bombų.

Lapkričio 6 d. mūsų rajone rastas dar vienas artilerijos sviedinys. Plokščių seniūnijos Voniškių kaime, Liepų gatvėje, atliekant žemės kasimo darbus rastas 105 mm artilerijos sviedinys. Atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono sprogmenų neutralizavimo kuopos išminuotojai rastą artilerijos sviedinį sunaikino vietoje.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Ar pritariate šaukimui į karinę tarnybą iš karto po mokyklos?

klausimelis 06 21Albinas iš Staliorių:

Pritariu, savo pareigą kiekvienas turi atlikti. Tarnybos metu vyrukai suvyriškės, išmoks priimti rimtus sprendimus. Merginos tegul savanoriškai eina, ne koks Izraelis čia. Pats buvau kariuomenėje, patirtys, žinoma, visokios, bet šiaip į pliusą. Tiems, kurie abejoja, ar verta į šauktinius investuoti, vertėtų susimąstyti, kiek kainuoja profesionalios kariuomenės išlaikymas. Be to, jei atsitinka taip, kaip Ukrainoje, tai ką – negi tuos vaikus, kurie nieko iš viso nemoka, siųsti?

klausimelis 06 21 2

Audronė iš Veršių:

Nepritariu. Galvoju, kad reiktų jaunuoliams leisti pasimokyti, be to, nepatinka man prievarta. Lygiai tas pats su merginomis, jei tik pačios nori – valio. Pati tarnyba tikrai naudinga, reikalinga disciplinos ugdymui, o ir kitokia patirtis visada į gera. Jei būtų karas, manau, būtų visokių – ir tokių, kurie eitų tėvynę ginti, ir tokių, kurie bėgtų.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.