Plokštiečiai savo krašto istoriją ketina rašyti patys

2018 metais vyksiančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga,  Plokščių krašto žmonės ketina įgyvendinti seniai brandintą idėją ir išleisti monografiją „Plokščiai“. Šiam sunkiam ir atsakingam darbui atlikti telkiama visa aktyvi ir savo krašto istorijos išsaugojimu suinteresuota kaimo bendruomenė.
 
Jau yra surinkta nemažai rankraščių, nuotraukų, įvairios mokslinės, kalbininkų ir etnografų organizuotų ekspedicijų medžiagos. Praėjusių metų pabaigoje buvo suburta iniciatyvinė grupė, kuri ėmėsi pagrindinių knygos rengimo ir leidybos organizacinių darbų. Jos veiklą koordinuoja plokštietė pedagogė, istorikė Gražina Kazarian. „Ši idėja nėra nauja. „Versmės“ leidykla jau antras dešimtmetis leidžia „Lietuvos valsčiai“ serijos knygas  apie Lietuvos miestelius. Jau išleistos monografijos „Sintautai“, „Gelgaudiškis“ ir kitos. Plokščiai taip pat pateko į šį projektą. Deja, likimas taip lėmė, kad dėl objektyvių priežasčių - net dviejų redaktorių mirčių - mūsų knygos rengimo darbai taip ir nepajudėjo į priekį. Reikia padaryti dar tikrai daug svarbių darbų. Todėl aktyvių plokštiečių grupelė, kuriems šis klausimas labai rūpi, susibūrė draugėn,- įsteigėme iniciatyvinę grupę. Į ją įeina senjorų atstovai Irena Baužienė, Vytautas Balčius, bibliotekininkė Ilona Krikštolaitienė, seniūnė Laimutė Miliūnienė, mūsų idėjas palaiko ir Plokščių daugiafunkcio centro direktorė Nijolė Bitinienė, kiti plokštiečiai. Pagal parengtą projektą, leidinys turėtų būti gana solidus, apie 800 puslapių, todėl leidinio kaina yra gana didelė,- daugiau nei 40 tūkst eurų. Svarbiausia, kad šiuo metu nėra redaktoriaus, kuris imtųsi šio atsakingo darbo“,- pasakojo aktyvi šios idėjos puoselėtoja G. Kazarian, šiuo metu dirbanti pagrindinį organizacinį darbą.

Plokštiečiai svarsto, kaip toliau reikėtų organizuoti knygos rengimo ir leidybos darbą. „Lietuvos valsčiai“ serijos knygų leidyba yra finansuojama iš kelių šaltinių,- šiek tiek paremia Kultūros rėmimo fondas, prisideda „Versmių“ leidykla, be to, rėmėjų tektų ieškoti ir patiems plokštiečiams. „Brandiname vieną tokią drąsią idėją, jog mums patiems reikėtų susirinkti visus straipsnius ir kitą medžiagą, susirasti redaktorių ir ieškoti   leidyklos, kuri šią knygą išleistų pigiau“,- apie iniciatyvinės grupės planus kalbėjo G. Kazarian. Plokštiečiai tikisi, kad šią svarbią knygos leidybos idėją galėtų paremti ir rajono savivaldybė, ir krašto ūkininkai, verslininkai bei fiziniai asmenys, buvę kraštiečiai. Šiuo metu vyksta įtemptas darbas, nes treji metai - tai gana nedidelis laiko tarpas, norint paruošti ir išleisti itin didelės apimties monografiją „Plokščiai“.

„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip kovoti prieš žiaurų elgesį su gyvūnais?

klausimelis 04 26Mindaugas iš Zapyškio:

Nepriklausomai, kur laikomas šuo, ant grandinės ar voljere, reikia jam sudaryti sąlygas. Nelaikyčiau žiauriu elgesiu su gyvūnu, jei jis ant grandinės gali lakstyti po visą kiemą. Kartais grandinė gali suteikt šuniui daugiau laisvės nei gyvenimas voljere. Manau, ir dabar yra numatytos pakankamai griežtos bausmės kovai prieš žiaurų elgesį su gyvūnais, nes, kiek žinau, yra ir baudžiamoji atsakomybė – laisvės atėmimo bausmė.

klausimelis 04 26 2

Lina iš Šakių:

Manau, kad pririšti šunį prie grandinės nėra blogai, bet tokie įvykiai, kai norima jais atsikratyti itin žiauriais būdais, yra netoleruotini. Jei jau nėra galimybės ar noro laikyti šuns ar katės, galima kreiptis į gyvūnų globos įstaigas, bet ne kažkur išvežt ir atsikratyt. Manau, kad už žiaurų elgesį su gyvūnu bauda nuo 200 iki 1 tūkst. eurų jau būtų žmogui bausmė.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.