baneris leidinys

margutis daugiabutis
Nuotr. Šv. Velykų belaukdami J. Basanavičiaus 16-ojo namo gyventojai šįkart prie namo nusprendė pasipuošti išskirtinį, pusantro metro aukščio margutį.

Gintarė MARTINAITIENĖ

Šakių J. Basanavičiaus g. 16 namo gyventojai galėtų būti bendruomeniškumo pavyzdžiu daugeliui. Ne pirmas kartas, kai jie imasi iniciatyvos ir puošia savo aplinką. Beje, būtent jų namo teritorija Šakių seniūnijos 2017 m. buvo nominuota kaip viena gražiausių ir tai liudijanti lenta puošia namo sieną. Tad juokauja, kad savo kartelės žemyn nuleisti negali ir šįkart prie namo gyventojai nusprendė atridenti... pusantro metro aukščio margutį!

Geros nuotaikos, komandinio darbo bei sutelktumo galima tik pavydėti. Štai vieną vakarą apsilankius prie J. Basanavičiaus 16-ojo namo darbas virte virė. Ankstesnius vakarus, pasakoja moterys, plušėjo ir vyrai, takus šlavė, aplinką tvarkė, automobilių stovėjimo vietas žymėjo, medžius genėjo. Moterys štai žemę purena, vazonus iš rūsio traukia ir našlaites sodina. Visgi didžiausias akcentas – didžiulis margutis, kurio atsiradimo pagrindinė iniciatorė – Rima Rauktienė. Tačiau ji sako, kad, be bendro darbo, nieko nebūtų, mat kaimynas Leonas Banionis tuoj karkasą suvirino, dekoracijas irgi rišo ne ji viena, o daugiau kaimynių.

Karkaso viduje ir apšvietimas įrengtas, kad gyventojus bei praeivius margutis ir sutemus džiugintų.

„Kai kurias detales jau turėjau iš kitų projektų, kitas rišom ir darėm dabar“, – sako R. Rauktienė, ant margučio tvirtinanti paskutinius ornamentus.

Moterys džiaugiasi ne tik rezultatu, bet ir pačiu kūrybiniu procesu, bendryste. Skaičiuoja, kad iš viso prie bendro projekto prisidėjo bene 15 žmonių.

„Būtent taip mūsų gyventojai sveikina viso miesto gyventojus ir ragina sekti jų pavyzdžiu“, – tikina moterys.

Jos primena, kad tai ne pirmas kartas, kada jų namas vienokias ar kitokias iniciatyvas surengia. Štai per žiemos šventes jau dvejus metus čia papuošiama kalėdinė eglutė, pernai miesto švenčių metu ant kiekvieno balkono buvo nutupdytas ir simbolinis paukštukas su širdele „Aš myliu Šakius“, o prieš šv. Velykas dekoratyviniais kiaušiniais puošdavo čia pat augantį medelį.

„Va, mes tokie esam. Pas mus ir balkonuose loveliai, vienodos gėlės žydi, o ir pačius balkonus pernai pasirestauravom. Žinokit, o jau kai tą lentą gavom, kad gražiausi, tai sustoti negalim“, – naudodamasi proga pasigirti nori Gražina Guzovijienė.  

Į pokalbį įsijungusi Teresė Kymantienė pritaria kaimynėms, ji mano, kad visi turėtų mažiau dejuoti, o daugiau džiaugtis ir kurti, nes aplink ne tik vargai.

„Gal galėtų mums ir kokį prizą kas įsteigti, pavyzdžiui, šaligatvius perkloti ar sutvarkyti...“ – juokauja pašnekovė.

Teiraujuosi, o kas toliau?

„Aš jau turiu minčių vasarai“, – patikina R. Rauktienė ir ragina turėti kantrybės.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti


Paskutinės naujienos

Reklama


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos