baneris leidinys

isankstinis balsavimas2
Aktyvūs ne tik mūsų, bet ir kitų apygardų rinkėjai, pasirinkę galimybę pilietinę valią atlikti Šakiuose. Tokių rinkėjų iš kitų miestų iki ketvirtadienio buvo 67. D. Pavalkio nuotr.

Nuo pirmadienio vyksta išankstinis balsavimas antrame rinkimų ture. Sūduvos šiaurinėje rinkimų apygardoje, beje, kaip ir visoje šalyje, rinkėjų aktyvumas yra gerokai didesnis nei pirmajame.

Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos pirmininkė Lilija Sniečkuvienė informavo, kad iki ketvirtadienio ryto Šakiuose buvo balsavę 1206 rinkėjai, Kazlų Rūdoje – 530, tad bendras rinkėjų skaičius sudarė 1736, kai (pirmame ture tokiu metu buvo balsavę maždaug 300 rinkėjų mažiau). Gana aktyvūs ir kitų apygardų rinkėjai iš Kauno, Vilniaus, Jurbarko ar Marijampolės, kurie savo pilietinę valią nusprendė atiduoti mūsų apygardoje. Štai trečiadienį Šakiuose tokių rinkėjų buvo 27, antradienį – 28, o pirmadienį – 12.

Nors išankstiniai rinkimai vyksta sklandžiai, rinkėjai, atsižvelgdami į epideminę situaciją, elgiasi atsakingai, šiokių tokių nesusipratimų būta Ežerėlio slaugos namuose. Pasak L. Sniečkuvienės, stebėtojui nepatiko, kad į palatą užėjo socialinė darbuotoja, kuri sulankstė balsavimo biuletenį, pacientui padėjo atlikti pilietinę pareigą.

„Aš manau, kad tai ne pažeidimas, ji tokią teisę turi“, – sakė Sūduvos šiaurinės rinkimų apygardos pirmininkė, pasakojusi, kad daugiau į palatą niekas nebuvo įleistas, visi procesą galėjo stebėti už pradarytų durų, girdėti, kas buvo kalbama.

Nuo trečiadienio iki penktadienio balsavimas vyks specialiuosiuose punktuose: ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose bei bausmių atlikimo vietose. Penktadienį ir šeštadienį balsavimas vyks namuose. Dalyvauti rinkimuose turi būti užtikrinama galimybė ir saviizoliacijoje esantiems asmenims. Iki ketvirtadienio, pasak L. Sniečkuvienės, balsuoti norą išreiškė 10 saviizoliacijoje esančių žmonių, bet mano, kad iki sekmadienio šis skaičius didės. Norą atlikti pilietinę pareigą yra pareiškusios ir dvi Covid-19 sergančios šeimos, pas kurias vyks specialiai suburta grupė.

„Jeigu ir rinkimų dieną gausime pranešimą, kad yra saviizoliacijoje, kaip VRK nurodo, kad pasižiūrėtume lanksčiai ir nuvyktume pas žmogų“, – teigė apygardos pirmininkė.

Beje, suburti specialias grupes nebuvo lengva nei šalyje, nei mūsų apygardoje, nes niekas nesiveržia nei pas saviizoliacijoje esančius, nei tuo labiau pas koronavirusu sergančius asmenis. Iš 49 apylinkių vos ne vos atsirado aštuoni žmonės keturiose apylinkėse.

Antras Seimo rinkimų turas vyks spalio 25 dieną.

„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!

Reklama


traders-group

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2016 Visos teisės saugomos