baneris leidinys

zingeidziukaiDažnai besilankantys bibliotekoje tikriausiai pastebėjo, kad biblioteka jau seniai nebėra vien knygas skaitytojams išduodanti įstaiga. Biblioteka tampa daug atviresnė bendruomenei, nuolat plečia savo veiklą, organizuoja įvairius renginius, parodas, susitikimus.
 
Nuotr. Susibūrę „Žingeidžiukai“ nesnaudžia – domisi istorija, fotografija, dalyvaus teatralizuotoje ekskursijoje, besiruošdami Adventui, pins vainikus.
 
Nuo spalio 7 d. Šakių viešojoje bibliotekoje veiklą pradėjo „Žingeidžiukai“. Šioje neformaliojo vaikų švietimo programoje, skirtoje moksleiviams iki 16 m., dalyvauja 19 įvairaus amžiaus vaikų. Kartą per savaitę vykstančiuose susitikimuose linksmai šurmuliuoja tiek pradinukai, tiek gimnazistai. Pagrindinės  „Žingeidžiukų“ veiklos kryptys – turizmas, kraštotyra ir pilietinis ugdymas. „Žingeidžiukai“ jau susipažino su Suvalkijos krašto istorija, Biofeedback programa, aplankė Sudargo piliakalnius, dalyvavo fotografijos pamokoje.

Moksleiviams vadovauja neseniai, bet aktyviai į bibliotekos darbuotojų gretas įsiliejusi istorikė-sociologė Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė. Mėgstanti keliauti, besidominti krašto istorija, kultūra ir papročiais, o laisvalaikiu dar ir fotografuojanti programos vadovė puikiai geba sutelkti vaikus ir juos sudominti.

„Noriu jaunimui perduoti savo patirtį bei  ugdyti  jų norą domėtis, pažinti, kelti klausimus ir ieškoti atsakymų“, – atskleidė savo lūkesčius programos sumanytoja, akcentuodama, jog šioje veikloje svarbiausia žmogiškasis faktorius – pastangos būti draugiškiems, mandagiems, geranoriškiems ir padėti vieni kitiems.

Inga Matulevičiūtė-Rutkauskienė džiaugiasi, jog susirinko labai motyvuoti ir smalsūs vaikai. „Su tokiais dirbti labai malonu ir gera matyti jų šypsenas, džiugu, kad galiu prisiliesti prie jaunų žmonių formavimosi, skatinti juos tobulėti, siekti savo svajonių, kad nebijotų būti nemadingi, – kalbėjo programos vadovė po fotografijos užsiėmimo.

Pakalbinti berniukai labiausiai džiaugėsi organizuojamomis ekskursijomis, mergaitės – praktiniais užsiėmimais. Su draugėmis šeštadienį bibliotekoje leidžianti Gabija akcentavo, jog ateiti į „Žingeidžiukus“ paskatino smalsumas ir noras pažinti naujus dalykus, apie kuriuos nekalbama mokykloje. Vietoje nenustygstantis Erikas atviravo, kad anksčiau labai daug laiko praleidęs prie bibliotekos kompiuterių, o dabar mielai dalyvauja „Žingeidžiukų“ veiklose.

Sumanūs moksleiviai turi ir „Žingeidžiukų“ grupę viename iš socialinių tinklų, kur dalijasi savo įspūdžiais, nuotraukomis ir planuoja savo veiklą. Artimiausiuose „Žingeidžiukų“ planuose – Vėlinių ir Helovino tradicijų aptarimas, apleistų kapaviečių lankymas Šakių kapinėse.

Lapkritį „Žingeidžiukų“ laukia teatralizuota ekskursija Gelgaudiškio dvare, tolerancijos pamokos Šakių vaikų globos namuose, o bibliotekoje – diskusija apie emigraciją. Artėjant Adventui, su moksleiviais Advento vainiką pins floristė Daiva Bublaitienė, o prieš šv. Kalėdas vaikai mokysis lieti žvakes ir gaminti kalėdinius angelus.

Programą planuojama tęsti iki 2015 m. gruodžio 16 d., kuomet bus surengta draugystės popietė. Šventės metu vyks viktorina, padėsianti įtvirtinti įgytas žinias, bus išrinktas ir apdovanotas šauniausias programos dalyvis.
 
„Draugo“ inf.

Komentuoti

Apsaugos kodas
Atnaujinti

Prenumeruok E-laikraštį!


BlueYellow-baneris

Reklama

Esam Zanavykai


lietuva mes

esam zanavykai

Orai Šakiuose

Jei pageidaujate išsamesnės orų prognozės, paspauskite ant paveikslėlio.

Mūsų draugai

 

srtfondas

200x100 banAUDRA

   

musu_laikas
 
 

 


Paskutinės naujienos


UAB "Daugtaškis" 2008-2022 Visos teisės saugomos