Nesąžiningi pieno supirkėjai baudų neišvengs

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (Agentūra) tikrino 30 iš 72 registruotų pieno supirkėjų Lietuvoje dėl jų veiksmų sąžiningumo pieno statytojų atžvilgiu. Agentūra 10 pieno supirkėjų nubaudė baudomis, o dar 11 supirkėjų pareiškė įspėjimus ar pastabas.
 
Po patikrinimų baudos paskirtos žemės ūkio kooperatyvams, tarp kurių yra ir mūsų rajone veikianti įmonė „Sintautų pienas“. Be minėto kooperatyvo, pažeidimų rasta ir nubausti šie kooperatyvai:  „Krosnos pienas”, „Dovainonių agroservisas”, „Pieno šaltinis”, „Dzūkijos pienas”, „Paežerių pienas”, „Rešketėnai,” „EKO Žemaitija”, UAB „Rimdalė” ir J. Vaitkevičienės individuali įmonė.

Baudos nuo 600 iki 1800 eurų supirkėjams paskirtos dėl to, kad pirkdami žalią pieną taikė skirtingą kainą, kad pakeitė sutarties sąlygas, nesilaikydami 30 dienų termino. Pasitaikė atvejų, kai nepagrįstai buvo sumažinta žalio pieno supirkimo kaina.

Žemės ūkio ministerijos parengtas Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas, turintis padėti stabilizuoti padėtį rinkoje, įsigaliojo nuo šių metų rugpjūčio 1 d.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate šios kadencijos Vyriausybę?

klausimelis 06 18Alvydas iš Šakių:

Penkiasdešimt ant penkiasdešimt. Manau, kad tiesiog reikia leisti dirbti. Kalbant apie Navickienę, keista situacija, ką veikė tarnybos anksčiau, bet, tiesą pasakius, truputį gaila. Galėjo pabaigti kadenciją, kas čia beliko. Negerai, kad vis dar neturim švietimo ministro, kad žemės ūkio ministras pakeistas nebuvo. Bet yra ir gerų dalykų – labai aktyvus krašto apsaugos ministras. Ir pati ministrė pirmininkė – nematau žmogaus, kuris ją galėtų pakeisti. 

klausimelis 06 18 2

Ričardas iš Bliuviškių:

Nu va čia tai politika! Nepasitikiu nė trupučio. Dvi atsistatydino, kodėl vis dar Šimonytė ten? Ji tiek visko prižadėjusi, nieko neišpildo, o ir šiaip, mano manymu, situacija prasta, skandalai labai negražiai atrodo. Anksčiau dar truputį normalesnės buvo Vyriausybės, bet kai konservatoriai... Nelabai net ir seku, ką jie ten daro, per radiją nebent nugirstu, kaip, pavyzdžiui, apie Navickienės atsistatydinimą. Blogai.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.