Nesąžiningi pieno supirkėjai baudų neišvengs

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra (Agentūra) tikrino 30 iš 72 registruotų pieno supirkėjų Lietuvoje dėl jų veiksmų sąžiningumo pieno statytojų atžvilgiu. Agentūra 10 pieno supirkėjų nubaudė baudomis, o dar 11 supirkėjų pareiškė įspėjimus ar pastabas.
 
Po patikrinimų baudos paskirtos žemės ūkio kooperatyvams, tarp kurių yra ir mūsų rajone veikianti įmonė „Sintautų pienas“. Be minėto kooperatyvo, pažeidimų rasta ir nubausti šie kooperatyvai:  „Krosnos pienas”, „Dovainonių agroservisas”, „Pieno šaltinis”, „Dzūkijos pienas”, „Paežerių pienas”, „Rešketėnai,” „EKO Žemaitija”, UAB „Rimdalė” ir J. Vaitkevičienės individuali įmonė.

Baudos nuo 600 iki 1800 eurų supirkėjams paskirtos dėl to, kad pirkdami žalią pieną taikė skirtingą kainą, kad pakeitė sutarties sąlygas, nesilaikydami 30 dienų termino. Pasitaikė atvejų, kai nepagrįstai buvo sumažinta žalio pieno supirkimo kaina.

Žemės ūkio ministerijos parengtas Ūkio subjektų, perkančių-parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatymas, turintis padėti stabilizuoti padėtį rinkoje, įsigaliojo nuo šių metų rugpjūčio 1 d.
 
„Draugo“ inf.

Prenumeruok laikraščio el. versiją!

Orai Šakiuose

Kaip vertinate seimūno G. Surplio idėją liepos pirmąjį šeštadienį paskelbti Giminių diena?

klausimelis 06 11Irena iš Lukšių:

Manau, kad tolstančius giminaičius vargu ar kas begali suartinti, bet gal į naudą būtų. Galbūt pirmais metais ir neprigytų, bet ilgainiui taptų sava, žmonės kaip per kokias Jonines susieitų. Dabar tikrai daromės kaip robotukai – bėgi, bėgi... Pas mus aplinkoje silpnėja giminių ryšiai, net nežinau, kas dėl to kaltas, gal kompiuteriai, naujos technologijos. Žmonės pavargę, kažkas tikrai ne taip darosi. 

klausimelis 06 11 2

Antanas iš Šakių:

Teigiamai, šventės visada smagu. Nežinau, kaip ji galėtų būti švenčiama, manau, nuo giminių skaičiaus priklauso – turiu draugų, kur daug giminių, jie užsisako sodybas, šventė ne vienos dienos išeina. Aš nelabai daug giminių turiu, mažame rate išsitenkam, o ir šiaip, senas jau, nelabai kam įdomus... Manau, tokios progos gali svarbiomis tapti. Anksčiau kitaip būdavo, o dabar žmonės tolsta, kraustosi į užsienį jaunimas. Liūdna labai dėl to.


BlueYellow-baneris
 
sms
tu esi 350px
Mes vertiname jūsų privatumą
Mes naudojame slapukus. Kai kurie iš jų yra būtini svetainės veikimui, o kiti padeda mums tobulinti šią svetainę ir jūsų naršymo patirtį (stebėjimo slapukai). Galite patys nuspręsti, ar norite leisti slapukus, ar ne. Atkreipkite dėmesį, kad juos atmetę negalėsite naudotis visomis svetainės funkcijomis.